Aktuálně: Mezi Brnem a Vyškovem nejezdí vlaky, nákladní auto strhlo trakční vedení

Železniční přejezd Rousínov-Slavíkovice

Provoz na hlavní železniční trati z Brna do Vyškova je od dnešního rána přerušený. Nákladní auto strhlo v Rousínově trakční vedení. Sdělil to mluvčí policie Bohumil Malášek. Provoz by měl být obnoven kolem 18:00 (aktuální informace z 11:30), uvedla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. V místě funguje náhradní autobusová doprava.

Vlaky zastupuje náhradní doprava, čas zprovoznění se posunul

Přerušení nastalo mezi stanicemi Rousínov a Luleč. Vlaky po trati jezdí z Brna na Vyškov a dále do Olomouce. Náhradní autobusová doprava funguje mezi Brnem a Vyškovem v obou směrech.

Původně se očekávalo zprovoznění trati kolem 9:00, nakonec se ale odhadovaný čas podle Novotné posunul až na přibližně 18:00. U Českých drah se přerušení provozu dotkne asi desítky spojů. Podle Novotné vznikají zpoždění v rámci minut.

Nehoda se dotkne i spojů RegioJet

Přerušený provoz se dotkne také 12 spojů společnosti RegioJet, která zajistila náhradní autobusy z Holubic do Vyškova a opačně. Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj řekl, že první spoj, kterého se přerušení provozu dotklo, měl zpoždění 75 minut. U dalších spojů zpoždění postupně klesá na desítky minut. “Snažíme se o minimalizaci zpoždění a dopadu na cestující. Pokud je zpoždění vyšší než 60 minut, cestující mají nárok na vrácení 25 procent jízdného,” dodal Ondrůj.

Zdroj: ČTK, foto: Policie ČR

Doporučujeme


1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*