Aktuálně: Moravu sužuje silný vítr. V Podyjí hrozí pády nalomených stromů

Silný vítr

Silný vítr zasáhl většinu oblastí na Moravě. Popadané stromy a poruchy trakčního vedení komplikují dopravu. V Podyjí hrozí pády nalomených stromů. Návštěvníci parku proto mají dbát zvýšené pozornosti.

Silný vítr vyvolal výpadky proudu, komplikuje dopravu

Silný vítr zaměstnává hasiče, evidují mnoho událostí v souvislosti se silným větrem, vyjíždějí především ke spadlým stromům. Stromy spadly i na auta, nikdo nebyl zraněn. V průběhu dne také byly bez elektřiny tisíce domácností. V několika okresech se dopoledne kvůli popadaným stromům přes silnici zpožďovaly i některé autobusové linky, a to o pět až 20 minut.

V Podyjí hrozí pád nalomených stromů

“Správa Národního parku Podyjí upozorňuje, že po úterním silném větru je v lesích Národního parku Podyjí velké množství odlomených větví. Současně může hrozit i pád některých dalších větví či nalomených stromů. V této souvislosti vyzýváme návštěvníky národního parku, aby dbali zvýšené pozornosti při pohybu na turistických stezkách na území NP Podyjí,” uvedl Mačát ze Správy národního parku Podyjí.

Komplikuje se doprava

Provoz na trati mezi Brnem a Přerovem přerušila porucha na trakčním vedení, jde o úsek mezi Ivanovicemi na Hané a Nezamyslicemi. České dráhy mezi Vyškovem a Nezamyslicemi zavedly náhradní autobusovou dopravu.

S výpadky elektřiny se od 11:30 potýkaly nejdříve úseky Nezamyslice – Vyškov na trati mezi Brnem a Přerovem a také úsek Vyškov – Blažovice, a to na trati Brno – Uherské Hradiště. Mohly tam jezdit pouze vlaky s motorovými lokomotivami. Aktuálně je provoz na první z tratí přerušený úplně. Podle webu mají dva rychlíky zpoždění 40 až 80 minut, jeden osobní vlak mezi Nezamyslicemi a Vyškovem byl odřeknut. ČD mezi Vyškovem a Nezamyslicemi zavedly náhradní autobusovou dopravu. Společnost odhaduje, že omezení by mělo platit zhruba do 14:00.

Zdroj: ČTK, foto: Needpix

Související články

Přečtěte si  Vesnice roku 2023 zná své vítěze. První dvě příčky obsadily obce z Moravy a Slezska

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*