Aktuálně: Omezení mezi 190. a 194. km D1 v Brně skončí ve středu ráno, opravy celého úseku jsou už hotové

D1
Ilustrační snímek

Omezení na dálnici D1 mezi 190. a 194. kilometrem v Brně skončí ve středu ráno. Bude tak ukončeno i omezení, kdy se muselo jezdit v zúžených pruzích v každém směru, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Přestanou se tvořit kolony aut, které vznikaly pravidelně na nájezdech na dálnici na obou exitech. Opravy skončily o víkendu.

“Abychom nezpůsobili kolaps při odstraňování značení, kdy je potřeba stáhnout dopravu do jednoho pruhu, bude se dnes v noci pracovat na uvolnění dálnice směrem na Ostravu a v noci na středu směrem na Prahu,” řekl Rýdl.

Po dokončení oprav se plánuje rozšíření na šest pruhů

Silničáři ukončením této opravy definitivně dokončili několikaleté opravy dálnice D1 mezi 182. a 230. kilometrem, které byly řadu let příčinou mnohaminutových zdržení. Tento úsek nebyl zařazený do velké modernizace D1, protože se dlouhodobě počítá s rozšířením dálnice na šest pruhů mezi 182. a 210. kilometrem. Před rokem uváděli silničáři začátek stavby v roce 2021.

Poslední neopravený úsek D1 na jihu Moravě už zbývá jen mezi 168. a 178. kilometrem, stavět by se zde mělo začít v příštím roce.

Zdroj: ČTK, foto: dalnice-silnice.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*