AKTUÁLNĚ: Silný vítr komplikuje dopravu, tisíce domácností zůstávají bez proudu

Popadané stromy komplikují dopravu i dodávky elektřiny.

AKTUALIZOVÁNO

Území České republiky zasáhl silný vítr, od rána komplikuje dopravu na silnicích i železnici. Od půlnoci hasiči zasahovali u stovek případů, většinou jde o spadlé stromy. Čtvrt milionu domácností v celé republice zůstává bez dodávek proudu.

Dopravní komplikace hlásí hlavně železničáři. Týká se to celé řady tratí. Popadané stromy zastavily provoz mimo jiné na koridoru mezi Prahou a Moravou. Neprůjezdné zůstávají i některé silnice.

Silný vítr zaměstnal také energetiky. Na území celé republiky zůstává ráno asi čtvrt milionu domácností. Poruchy vedení způsobují zejména pády stromů. Nebezpečné počasí také vedlo k dočasnému uzavření ostravské zoologické zahrady.

Výstraha platí do večera

Nejhorší situace je podle bezpečnostních složek v západních Čechách, komplikace se nevyhnuly ani zbytku území. Podle meteorologů by měl silný vítr územím ČR vát celý čtvrtek. Vysoký stupeň nebezpečí platí do 15 hodin.

Silný jihozápadní až západní vítr může mít v nárazech rychlost 110 kilometrů v hodině. Záchranáři doporučují vyhnout se horským hřebenovým túrám, řidiči mají dbát zvýšené opatrnosti.

Autor: pjk, zdroj: HZS ČR, Policie ČR, ZZS ČR, foto: HZS ČR

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*