Amazon spustil v Kojetíně provoz nového robotického distribučního centra a stále nabírá zaměstnance

Americká společnost Amazon uvedla do provozu v Kojetíně na Přerovsku nové distribuční centrum. Jedná se o první sklad sklad Amazonu na Moravě a druhý v ČR. Toto nové distribuční centrum, do kterého společnost investovala více než pět miliard korun, je vybaveno nejmodernější robotickou technologií, která bude zaměstnancům usnadňovat práci.

První zaměstnanci do kojetínského centra nastoupili v pondělí 19. června. Zaměstnance na první směnu přivezlo několik autobusů z různých měst. Současný provoz zatím počítá pouze s jednosměnným provozem, do budoucna však společnost plánuje v novém centru zaměstnat až dva tisíce osob. Společnost Amazon byla v České republice oceněna jako špičkový zaměstnavatel a získala certifikát „Top Employer 2023“.

Nové čtyřpodlažní distribuční centrum o celkové rozloze 190 tisíc metrů čtverečních, se na rozdíl od centra v Dobrovízi u Prahy, které je v provozu od roku 2015, pyšní speciálními robotickými jednotkami, které budou pomáhat při vyřizování zákaznických objednávek. První zpracovanou zásilkou byla stolní lampička. V novém centru byly instalovány také robotické paletizátory a depaletizátory, které podporují bezpečnost na pracovišti.

Výstavbu nového distribučního centra vítají jak starosta obce Kojetín, tak i zástupci kraje. Díky takto významnému zaměstnavateli jako je Amazon a souvisejícím projektům, vzniknou tisíce pracovních míst, což bude mít pozitivní dopad na celý region.

Amazon je největší internetový obchod na světě. Patřící americké společnosti Amazon.com, Inc. se sídlem v Seattle ve státě Washington. Založil jej Jeff Bezos už v roce 1994, tedy v úplných začátcích internetu. Čistý zisk společnosti v roce 2019 dosáhl nad 82 miliard dolarů.

Autor: red Zdroj a foto: Amazon

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*