Aquapark v Olomouci láká na nové 3D bludiště

Aktivity park s dominantou v podobě 3D Bludiště

Zcela novou atrakci připravil na letošní letní sezónu olomoucký aquapark. Od soboty 3. července otevírá nový 3D Aktivity park. Herní komplex s kapacitou až 200 dětí je přístupný samostatně, bez nutnosti návštěvy plaveckého areálu, nebo zdarma jako součást služeb, které aquapark svým návštěvníkům nabízí.

Moderní aktivity park stojí v místech, kde dříve bývalo málo využívané beachvolejbalové hřiště. Dominantou nového herního komplexu je velké 3D bludiště, dvě vzduchové trampolíny o rozměrech 10 x 14 metrů a 6 x 6 metrů i kiosek s pestrou nabídkou občerstvení a nové toalety.

„Nabízíme možnost vyžití nejen pro návštěvníky aquaparku, navíc o dost méně závislou na změnách počasí. Snažíme se tím rozšiřovat spektrum našich služeb, protože hlavně rodiče s dětmi u nás chtějí nejen odpočívat, ale trávit čas i aktivně,“ popisuje novinku ředitel aquaparku Dalibor Přikryl.

Pro vstup nemusíte platit plavání

Nový herní komplex najde své využití 8 až 10 měsíců v roce. Do aktivity parku je totiž možné přijít i zcela nezávisle na plaveckém areálu. „Je to možné díky novému vstupu přímo z parkoviště před aquaparkem, kde si návštěvník zakoupí samostatné vstupné. Pokud se ovšem během pobytu na hřišti rozmyslí a rozhodne se zůstat také na koupání, není problém. Stane se totiž automaticky součástí aquaparku a při odchodu na pokladně doplatí cenu vstupného,“ popisuje fungování areálu Dalibor Přikryl. Nové hřiště je pak samozřejmě možné využít zdarma v rámci vstupného do vnitřní i venkovní části aquaparku.

„Jsem rád, že vedení aquaparku přemýšlí ekonomicky a snaží se držet krok v nabídce svých služeb. Areál patří k jednomu ze zdejších nejnavštěvovanějších cílů a nový aktivity park bude určitě vhodně využíván jako doplněk i v době, kdy není tak vysoká poptávka po koupání,“ komentuje investiční náměstek primátora Martin Major. „Obstát v konkurenci a udržet dobrou návštěvnost by mohl v blízké budoucnosti zajistit i další rozvoj areálu na přilehlých pozemcích,“ naznačil další záměry náměstek Major.

Stavbu 3D bludiště zajišťovala společnost, která již má s realizací tohoto typu hřišť zkušenosti v jiných městech, například v Hodoníně. Aquapark za novou atrakci zaplatil necelých 6 milionů korun, další 2 miliony pak vynaložil na vybudování související drobné architektury jako je stánek s občerstvením, toalety a posezení.

Přečtěte si  Dny elektronové mikroskopie v brněnské Vaňkovce představí obří model želvušky

Zdroj a foto: město Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*