Bezdomovci v Brně si do nocleháren mohou nově přivést i své psy

Bezdomovec se psem - ilustrační snímek

Před Vánoci umístí Odbor sociální péče brněnského magistrátu do nocleháren pět zateplených bud pro psy bezdomovců. Novinářům to řekla primátorka Markéta Vaňková. Lidé bez domova často v zimě nevyužívají noclehárny právě kvůli tomu, že si tam s sebou nemohou psa vzít.

V současné době mají pro své psy brněnští bezdomovci k dispozici zatím jedinou boudu v Armádě spásy v Mlýnské ulici. Vyrobili ji klienti azylového domu v Celní ulici.

Město pořídí pět bud celkem za 40.000 korun. Dvě budou umístěny v městském středisku krizové sociální pomoci pro osoby v extrémní sociální tísni na Masné a v Azylovém domě pro lidi bez domova na Bratislavské . O místě páté boudy zatím není rozhodnuto a bude využita podle potřeby.

Ačkoliv jsou pro lidi bez domova v zimě připravena teplá lůžka v noclehárnách, mnozí zůstávají na ulici kvůli svým psům, které si nemohou vzít s sebou,” uvedla Vaňková. O tom, jestli město pořídí další boudy se rozhodne podle zkušeností během zimního provozu. “Efektivnost a využívání této doplňkové služby vyhodnotíme po skončení zimní sezóny,” doplnila Vaňková.

V Brně je evidováno 1657 lidí bez domova

Podle statistik žilo loni na území Brna 1657 lidí bez domova. Jejich počet se podle města zvyšuje pomaleji než dříve, více bezdomovců navíc začalo využívat nějakou formu sociálních služeb nebo pomoci. Jsou to například noclehárny, noční krizová centra, azylové domy nebo byty se sociální intervencí. V Brně je provozují Odbor sociální péče Magistrátu města Brna, Armáda spásy, Diecézní Charita Brno nebo Centrum sociálních služeb. Dohromady nabízejí 363 lůžek.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: pixabay.com

Související články

Přečtěte si  Dlouholetá práce ochranářů a dobrovolníků se vyplácí: po letech pálavského borytobraní už není skoro co vytrhávat

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*