Bezručovy sady v Olomouci doplnila obnovená zvonička, visí v ní nový zvon

Replika zvoničky v olomouckých Bezručových sadech je kompletně hotová. Výstaviště Flora Olomouc do ní nechalo nainstalovat nový zvon. Ve stejné lokalitě byl nedávno obnoven umělý vodopád.

„Těší mě, že jsme umístěním zvonu obnovu zvoničky podle plánu dokončili, bez něj přeci jen nebyla kompletní. Bezručovy sady tak získaly další estetický prvek,“ uvedla Eva Fuglíčková ze společnosti Výstaviště Flora Olomouc.

Předlohou pro nynější zvoničku, která stojí v centrální části Bezručových sadů u Katových schodů, byla dřevěná stavba, jež v tomto parku stála o kus dál již od 60. let minulého století. „Původní zvonička historicky pocházela z dnešní olomoucké městské části Pavlovičky, odkud byla v minulosti přemístěna právě do městského parku,“ doplnil Jiří Svačinka ze společnosti Výstaviště Flora Olomouc.

Začátkem roku 2019 byla zvonička kvůli havarijnímu stavu demontována, společnost Výstaviště Flora Olomouc nechala coby správce olomouckých historických parků v březnu téhož roku postavit její dokonalou repliku. Ta dnes stojí na vhodnějším místě, které bylo vybráno po dohodě s Národním památkovým ústavem, Odborem památkové péče a projektantem. “Cílem bylo umístit zvoničku do centra dění parku a současně ji uchránit před nežádoucími přírodními vlivy,” dodala Fuglíčková.

Na jaře spustí vodopád

Ve stejné olomoucké lokalitě nedávno obnovili umělý vodopád, který zde fungoval rovněž od 60. let minulého století. Atraktivní vodní prvek vybudovaný společností Sigma se podařilo nachystat k provozu na podzim minulého roku. Letos na jaře dojde k jeho spuštění.

Zdroj a foto: město Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*