Břeclav zakázala ohňostroje, výjimku má Silvestr

Ilustrační foto

Vedení Břeclavi zakázalo používání zábavné pyrotechniky. Výjimkou bude noc ze Silvestra na Nový rok. Břeclavští zastupitelé vyšli vstříc chovatelům zvířat i seniorům a rodičům.

Regulaci zakotvila obecně závazná vyhláška. Zakázáno je užívání a provozování zábavní pyrotechniky, provádění pyrotechnických efektů a odpalování ohňostrojů. Výjimku tvoří 31. prosinec od 18:00 hodin do půlnoci a 1. leden od půlnoci do dvou hodin ráno.

„Už delší dobu se na nás obraceli občané, kteří žádali regulaci zábavní pyrotechniky ve městě. Protože jich bylo poměrně hodně, rozhodl jsem se vytvořit pracovní skupinu z kolegů napříč politickým spektrem a začali jsme pracovat na nové vyhlášce,“ uvedl břeclavský místostarosta Richard Zemánek.

„Při rozhodování jsme vzali v úvahu stížnosti maminek malých dětí, chovatelů domácích zvířat, starších spoluobčanů i odbornou literaturu, podle které trpí rachotem, výbuchy a blesky také hospodářská zvířata a zvěř žijící ve volné přírodě,“ dodal Zemánek.

Zákaz neplatí pro oficiální ohňostroje

Zákaz se nevztahuje ohňostrojné práce, které podléhají povolovací a ohlašovací povinnosti, a na nezastavěná území města. Vyhláška nabyde účinnosti patnáct dnů po jejím zveřejnění ve Sbírce zákonů.

Zdroj: město Břeclav, foto: Pixabay

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*