Brněnské derby potřetí v této sezoně ovládly Dračice z Židenic. Florbalistky Hattricku zdolaly vysoko 8:2

V neděli v podvečer se odehrálo čtvrté brněnské derby v této sezoně mezi Židenicemi a Hattrickem. Dračice byly jasnými favoritkami a tuto roli naplnily. Soupeřky porazily potřetí v tomto ročníku, tentokrát vysoko 8:2! Třemi góly se prezentovala Monika Zimolová.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – K1 Florbal Židenice 2:8 (2:4, 0:3, 0:1)

Branky: 12. Rozenbergová, 19. Schindlerová (v PH) – 1. Muselíková, 7. K. Jahodová, 14. M. Jahodová, 14., 22. a 26. Zimolová, 26. Marková, 46. Žampachová Vyloučení: 0-1; Využití: 1-0 Zásahy brankářek: Poláčková 29 – Večeřová 8 Diváků: 36

Hala VUT měla v neděli od 18:00 na programu čtvrté prvoligové derby mezi Hattrickem a Židenicemi. Favoritem utkání byly jednoznačně Dračice, které zvítězily v uplynulých pěti zápasech a ovládly také poslední vzájemné měření sil, ve kterém Hattrick zdolaly 9:2. Naopak domácí hráčky se vezly na nelichotivé šňůře bez získaného bodu.

Kdo bude mít od úvodního buly navrch bylo jasné už od první minuty, kdy otevřela skóre parádní trefou Veronika Muselíková. Na 2:0 zvyšovala záhy Klára Jahodová, tradičně po přihrávce sestry Moniky. O pět minut později sice snížila bývalá hráčka Židenic Rozenbergová, ale následovala produktivní 14. minuta. V ní se trefila Monika Jahodová a povedenou rychlou akci zakončila Monika Zimolová, Židenice tak vedly 4:1. Do konce první části se ale domácím podařilo korigovat, v přesilové hře Schindlerová nahodila míček z velké dálky a ten překvapivě skončil až za zády Večeřové. Židenice si sice v prvním dějství vypracovaly dvougólový náskok, s herním projevem ale spokojeny nebyly.

V druhém dějství se již dostaly do tempa, které potřebovaly, a postupně se jim dařilo navyšovat skóre. Trefila se po rychlé kombinaci Barbora Marková a dalšími dvěma zásahy završila hattrick Monika Zimolová. Oslabený soupeř, který do zápasu nasadil pouhé dvě pětky, se již na další branku nezmohl. Poslední, která padla v tomto klání, zaznamenala Zuzana Žampachová. Nebyl to sice příliš ideální výkon, přesto Židenicím stačil na jasnou výhru 8:2. Dvě kola před koncem základní části se tak nadále vyhřívají na prvním místě tabulky 1. ligy.

Na další zápasy si židenické florbalistky počkají dva týdny. Poslední dvě kola základní části odehrají venku, v sobotu 18. února zajíždějí do Dačic a v neděli 19. února podniknou výjezd do nedalekého Znojma. 

Autor: resp Zdroj a foto: Florbal Židenice

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*