Brněnské koupaliště Riviéra uspělo v celosvětové konkurenci a získalo prestižní architektonické ocenění za rok 2019

Koupaliště Riviéra

Venkovní koupaliště Riviéra v Brně zrekonstruované za 220 milionů korun získalo architektonické ocenění v nejvyšší kategorii GOLD 2019. Novinářům to řekl náměstek primátorky Petr Hladík. Cenu vyhlašuje Mezinárodní asociace sportovních a volnočasových zařízení společně s Mezinárodním olympijským výborem.

Riviéra se po roční rekonstrukci, která znamenala především výměnu bazénů za nerezové, otevřela loni v létě. Do mezinárodní soutěže se stavba přihlásila letos v březnu. Cenu převzali zástupci městské společnosti Starez-Sport, která se o koupaliště stará, počátkem tohoto týdne. “Koupaliště Riviéra je unikátní projekt, který vytvořil umělou říční krajinu podél řeky Svratky, aniž je s řekou jakkoliv spojený. Navozuje dojem zajímavého prostředí venkovního koupaliště, které v krajině působí přirozeně, jako by tam bylo od nepaměti,” uvedl Hladík. Prostor umožňuje velké množství sportovních i volnočasových aktivit pro celou rodinu.

Koupaliště Riviéra

Rekonstrukce Riviéry se uskutečnila v letech 2017 a 2018. “Museli jsme k ní přistoupit z důvodu masivního úniku vody z původních bazénu. Denně se kvůli tomu ztratilo až 200 kubíků vody a její doplňování stálo statisíce korun,” uvedl ředitel Starez-Sportu Martin Mikš. Původní betonovou dlažbu proto nahradily vany z nerezu. Na koupališti také přibyl osmimetrový tobogán, 15 metrů dlouhá skluzavka, lavice a lehátka i lanový most s plujícími lekníny nebo vodní děla, chrliče a další zajímavosti pro děti.

Město přes zimu plánuje ještě úpravu okolí vstupu na koupaliště zhruba za 50 milionů korun. Zmizí zastaralé dřevěné objekty, na jejichž místě budou dvě budovy pro převlékárny, sprchy a také pro občerstvení. Riviéra měla loni návštěvnost skoro 170.000 lidí.

Koupaliště Riviéra

Autor: red Zdroj: brno.cz Foto: rivec.sportujemevbrne.cz/

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*