Brněnské “šaliny” dostanou nový kabát, inspirují se Drakem

Nový design brněnské tramvaje Škoda T13/Porsche

Brněnský dopravní podnik modernizuje 49 tramvají Škoda 13T s designem Porsche. Po 14 letech a 600 tisících kilometrů nastal podle servisního plánu čas na provedení velké prohlídky. Při té příležitosti dostávají tramvaje zcela novou podobu, která vychází z grafického stylu oblíbené tramvaje Drak.

“Nad rámec běžných úkonů jsme ve vozech provedli několik úprav, které ocení zejména cestující,” informovala mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková. Některá sedadla jsou pro větší pohodlí otočená po směru jízdy. V interiéru je mezi články doplněn schodek navíc, který je osvětlený a zajistí tak větší bezpečnost cestujících při průchodu vozem. “Zcela nové je i čalounění na sedadlech, naši pracovníci použili stejný vzor jako při výrobě tramvají Drak,” doplnila Tomaštíková.

Na modernizaci vozů se podílí všech 140 zaměstnanců ústředních dílen. V letošním roce do ulic vyjedou celkem tři modernizované vozy, příští rok dalších dvanáct.

Dopravní podnik nakoupil 49 tramvají Škoda 13T v letech 2007 – 2016. Jedná se o pětičlánkové nízkopodlažní vozy s elektrickou výsuvnou plošinou pro nástup vozíčkářů. Typické je pro ně stříbrné čelo vozu v designu Porsche, v interiéru prvních sérií pak typické umístění části sedadel podélně naproti sobě. Nejčastěji se s nimi cestující svezou na brněnských linkách 2, 3, 5 nebo 6.

Zdroj a foto: DPMB

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*