Brněnské společnosti Future Farming, která je průkopníkem ve výstavbě aquaponických farem, si všímají ve světě. UNESCO o ní natáčí dokument

Značka Future Farming a unikátní technologie pokročilé aquaponie začínají přesahovat hranice Moravy i České republiky. Týden po mezinárodním veletrhu GreenTech v Amsterdam přijeli technologie Future Farming natáčet filmaři z poradenské organizace britské vlády a filmařský tým UNESCO.

V uplynulém týdnu navštívil Future Farming redakční tým St. James House z Londýna, který pro poradenskou společnost The Institution of Civil Engineers (ICE) a UNESCO natáčí dokument s pracovním názvem Putting the Smart info Cities. Dokument se zabývá tematikou budoucí vize městského života v důsledku rostoucí urbanizace.

Filmaři přiletěli do Brna přímo z Londýna. „OSN nedávno oznámila, že na světě je 8 miliard lidí a očekává se, že tento populační růst do roku 2050 exponenciálně poroste,“ vysvětloval zájem o Future Farming kreativní ředitel Richard Golbourne z SJH Group. „V našem dokumentu se zabýváme infrastrukturou budoucích měst. Klademe si otázku, co tvoří chytré město a jak v budoucnu může infrastruktura chytrých měst zlepšit životy lidí. Na farmách Future Farming hledáme odpověď na otázku, jak daleko do budoucnosti musíme zajít, než uvidíme, že tento způsob hospodaření živí celé město,“ prozradil Richard Golbourne.

Film má plánovanou premiéru v září a vzhledem ke kooperaci s UNESCO bude sdílen i širokým mezinárodním publikem inženýrů i širokou veřejností. Dokument vzniká na zakázku pro ICE a Světový inženýrský den pro udržitelný rozvoj UNESCO. The Institution of Civil Engineers se sídlem v Londýně je významná britská organizace s historií dlouhou přes 200 let, která radí vládě Velké Británie a dalším významným institucím, jak vybudovat udržitelnější infrastrukturu. UNESCO je organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu se sídlem v Paříži. Byla založena v roce 1945 a své kanceláře má v 53 zemích světa.

Aztécká zahrada Future Farming

Společnost Future Farming je průkopníkem výstavby vertikálních aquaponických farem v České republice a zároveň dodavatelem vyspělých technologií pro moderní zemědělství 4.0. Firma vyvíjí, vyrábí a dodává vlastní technologické celky v oborech pokročilá aquaponie, hydroponie a recirkulační chovy ryb a staví moderní udržitelné zemědělské farmy na klíč. Základními výhodami technologií Future Farming jsou bezuhlíková výroba potravin, jejich snadnější pěstování a minimální dopad na životní prostředí.

Autor: red Zdroj a foto: Future Farming

Související články

Přečtěte si  Vědci z Mendelovy univerzity pracují na prodloužení délky života imunitních buněk

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*