Brněnský Bronx letos znovu rozzáří masopustní průvod

Brno masopust

Brněnský Bronx, tedy čtvrť kde žije mnoho romských rodin, se postupně proměňuje v živou a v mnoha ohledech pozoruhodnou část města. Součástí proměny jsou také novodobé tradice, jako je i masopustní průvod, který se zde letos uskuteční již podruhé. Pořadatelé jím chtějí podpořit komunitní život a zlepšit vztahy mezi starousedlíky a nově příchozími. Letos se akce uskuteční 29. února.

Loňského masopustního průvodu se zúčastnilo asi 400 lidí. Společně za doprovodu kapely prošli Hvězdovou a Spolkovou ulicí, dále Cejlem a Bratislavskou. Zájem předčil očekávání pořadatelů.

Kouzelné bylo, že se postupně do průvodu připojovaly maskované děti i dospělí z domů, které byly po cestě,” popsal David Oplatek ze sdružení Tripitaka, která masopustní oslavy organizuje.

Akce začíná na náměstíčku Pod Platany

Letošní ročník s názvem Srdeční záležitost přinese novinky v programu i organizaci. Akce začne srazem účastníků v maskách a přípitkem starosty Brna-severu Martina Malečka ve 14:30 na náměstíčku Pod platany poblíž Muzea romské kultury.

Průvod se kolem 15:00 za doprovodu Samba bandu vydá přes Bratislavskou, Starou a Francouzskou ulici. Pozornost nejspíš strhne alegorický vůz, který poveze obrovské srdce a postavu obžery-krále se začínající srdeční příhodou. Co se s ním stane na konci, zůstane zatím překvapením. Veselice skončí tam, kde začala, a završí ji symbolické zastřelení medvěda.

Sdružení Tripitaka sídlí v bývalé Káznici na Cejlu. V tříletém komunitním projektu Barvy brněnského Bronxu chce přesvědčit tamní obyvatele a obyvatelky, že mohou ovlivnit své okolí i kvalitu života. Vzniklo třeba centrum divadelních, hudebních, výtvarných a spolkových aktivit, jednou za půl roku vycházejí tištěné noviny putující zdarma do všech schránek v lokalitě.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: Tripitaka

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*