Brno a Jihlava jdou do boje o první ligu

FC Vysočina Jihlava - FC Zbrojovka Brno

Novinkou v podobě baráže o první ligu pro druhý a třetí tým soutěže vrcholí aktuální ročník druhé fotbalové ligy. Veledůležitou bitvu startuje jako první FC Vysočina Jihlava, která již v úterý od 18:00 rozehraje dvojutkání na hřišti doposud prvoligové Karviné. Zbrojovka Brno pak přivítá ve středu ve stejném čase na domácím hřišti Příbram. Odvety se pak hrají v neděli v 18:30 v Jihlavě resp. v Příbrami.

Kučera: Každý ví o co se hraje

Jihlava v posledním utkání druhé ligy schytala těžký políček ve formě prohry 1:6 právě od Zbrojovky. Oba soupeři již měli účast v baráži jistou a šetřily některé opory.

Trenér Jihlavy Radim Kučera přesto nehledal žádné výmluvy: „Z naší strany byl výkon hodně špatný, zápas nám vůbec nevyšel. Této tečky za základní částí ligy je škoda, protože sezónu jsme zvládli dobře a získali jsme celkové velmi cenné 2. místo.”. V zápětí vyjádřil přesvědčení, že jeho svěřenci budou hrát s úplně jiným zapálením, větším nasazením a že Karvinou potrápí: „bude to o zarputilosti a bojovnosti, každý ví o co se hraje“.

Trenér Jihlavy Radim Kučera po utkání s Brnem

S optimismem očekává nadcházející souboj i ředitel klubu Jan Staněk: „Doufám, že se pozitivně projeví naše práce během celého soutěžního ročníku. Že to, co hráči do sebe v tréninkovém procesu dostávali, nyní naplno prokážou.“.

Zbrojovka očekává rekordní návštěvu

Zbrojovka zakončila druhou ligu sérií šesti vítězství v řadě a dobrou herní pohodu a by si ráda přenesla i do barážového dvojzápasu s Příbramí.

Klub hlásí, že je dva dny před zápasem již prodáno více než pět tisíc vstupenek. Je tedy jasné, že ve středu v 18:00 se na utkání sejde letošní nejvyšší divácká návštěva. Vstupenky jsou stále v prodeji, ale rychle mizí. Klub zvažuje i případné otevření tribuny za brankou, která byla v letošním ročníku zavřená. Majitelé permanentních karet mají vstup na utkání zdarma.

Který tým postoupí přes baráž do první fotbalové ligy

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Autor: red. Foto: FC Vysočina Jihlava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*