Brno čeká cyklistická Grand Prix a Přilba Moravy. Na dráze se objeví i olympijský vítěz Viviani

Přilba Moravy – tradice od roku 1939

Tento čtvrtek a pátek, 12. a 13. září, se na brněnském velodromu koná pod záštitou primátorky města Brna dvoudenní závodní program dráhové cyklistiky s mezinárodní účastí. Pořádající Tělovýchovné jednotě Favorit Brno se podařilo zajistit hvězdnou účast. Na dráze se objeví i olympijský vítěz.

Hvězdy evropské dráhové cyklistiky

Ve čtvrtečním dráhovém olympijském omniu Grand Prix Favorit Brno se představí italský profesionál Elia Viviani. Třicetiletý borec je olympijským vítězem v této disciplíně, zároveň má na svém kontě několik vyhraných etap z Tour de France, Giro di Italia, Vuelty. Opanoval i další významné jednorázové závody. Je také aktuálním mistrem Evropy na silnici. Spolu s ním pojedou v italském dresu Stefano Moro a Davide Plebani. Silnou výpravu přivezou i Poláci v čele s Danielem Staniszewskim a Bartoszem Rudykem. Zkušeným jezdcem je i další Polák v dresu Prostějova Wojciech Pszczolarski, medailista z mistrovství světa i Evropy.

Kvalitní výkony se dají očekávat od dráhařů z Dukly Praha a Prostějova. Pořádající TJ Favorit Brno vkládá největší naděje do Jana Voneše.

Olympijský vítěz Elia Viviani

Závodníci budou bojovat také o Přilbu Moravy

Hlavní program je připraven na následující den – pátek 13. září, kdy závodní odpoledne vyvrcholí prestižním mezinárodním bodovacím závodem na 50 km PŘILBA MORAVY 2019, jehož historie sahá až do roku 1939, kdy se jel první ročník. Většina závodníků z předcházejícího dne je přihlášena i na „Přilbu“. Tento divácky atraktivní závod, který se jede za umělého osvětlení, odstartuje v 19:00. Předcházet mu bude neméně vzrušující Mistrovství České republiky v keirinu, takže diváci uvidí v akci i brněnské sprintery, kteří již mají na svém kontě řadu světových výkonů. Bitva o titul vypukne v 18:30.

Přilba Moravy se jezdí za umělého osvětlení

Pro návštěvníky je připravena i historická výstava

Součástí pátečního programu bude výstava historického velomateriálu a kronik pokrývající šedesátiletou historii pořádající Tělovýchovné jednoty Favorit Brno. Ke zhlédnutí je připravena také bohatá fotogalerie a videoprojekce z úspěšné historie brněnské cyklistiky. Po oba dva dny je vstup volný.

Zdroj a foto: TJ Favorit Brno, Přilba Moravy (https://www.facebook.com/PrilbaMoravy/)

Související články

Přečtěte si  Na jubilejním dvacátém ročníku motocyklového závodu Slovácký okruh padl traťový rekord

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*