Brno čekají další modré zóny, v Králově Poli a Žabovřeskách se zpřísní režim

Systém rezidentního parkování v Brně, takzvané "modré zóny".

Rezidentní parkování se letos v Brně rozšíří o šest ulic v už regulovaných oblastech. Podle brněnských radních se ukázalo, že je zde třeba zpřísnit režim. Na příští rok také schválili rozšíření modrých zón celkem do devíti oblastí v centru moravské metropole.

Podle vedení Brna se postupem času ukázalo, že v Králově Poli a Žabovřeskách bude je nutné zavést modré zóny i do ulice Eliášovy, Kameníčkovy, Sirotkovy, Fanderlíkovy, Palackého třídy a Matulkovy. Pravidla rezidentního parkování v těchto místech začnou platit postupně od prvního dubna.

„Situace v Žabovřeskách a Králově Poli nás přiměla k rozšíření rezidentního parkování na některé ulice, které spadaly do oblastí placeného stání, ale přímo na nich bylo možné parkovat bez omezení. Místní pak měli problém najít volná místa, protože se v těchto ulicích hromadila auta těch, kteří se chtěli vyhnout poplatku za parkování,” uvedl brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Všechny tyto ulice budou spadat do návštěvnické zóny C. Ti, kdo nemají oprávnění pro rezidenty a abonenty, zde musí uhradit parkovné v pracovní dny od 17 do 6 hodin. První hodina je zdarma, každá další pak za 20 korun. V zóně C nejsou umístěny parkovací automaty, k platbě je tedy nutné využít mobilní aplikaci, SMS nebo online parkovací automat.

Přibude modrých zón

Brněnští radní dnes také schválili podobu harmonogramu rozšiřování modrých zón v následujícím roce. “V příštím roce se ve čtyřech etapách od června do konce října přidá devět oblastí. Všechny spadají do Brna-střed. Jmenovitě jde o Jílovu, Červený kopec, Polní, Lerchovu, Rezkovu, Neumannovu, Žlutý kopec, Dvorského a Pšeník,“ upřesnil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Harmonogram byl podle něj vypracován s ohledem na aktuální stav parkování v daných lokalitách, možnosti realizace dopravního značení i na základě požadavků městských části.

Všechny nové oblasti budou patřit do návštěvnické zóny C, kde platí výše popsaná pravidla. Ceny pro rezidenty a abonenty jsou stejné jako v ostatních oblastech. Oprávnění je možné začít vyřizovat přibližně dva měsíce před zavedením modrých zón.

Rozšiřování modrých zón v Brně v roce 2023:

5. 6. 2023
1-22 Červený kopec
1-23 Polní
1-24 Jílová

14. 8. 2023
1-17 Lerchova
9. 10. 2023
1-18 Rezkova
1-19 Neumannova
1-20 Žlutý kopec

30. 10. 2023
1-26 Pšeník
1-27 Dvorského

Přečtěte si  Zrekonstruovaná zahrada u Arnoldovy vily byla otevřena veřejnosti. Nově nese název po Cecilii a Cornelovi Hože

Zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*