Brno oživí hudba Janáčka, festival zve i na gastronomické pochoutky

Festival Janáček Brno letos v listopadu už poosmé oslaví hudebního génia spjatého s moravskou metropolí. Program láká na prestižní hudební představení pod taktovkou světových dirigentů i skladatelovy oblíbené pochoutky. Zaštiťujícím tématem letošního ročníku festivalu je Quo vadis.

Oratorium s tímto názvem od polského skladatele Nowowiejského se stane i vyvrcholením koncertní části festivalu. “Po více než sto letech konečně dojde k brněnské premiéře tohoto díla. Na hudební zážitky dále lákají jména světově proslulých dirigentů jako Jakub Hrůša či Tomáš Hanus,” informovala Zdeňka Obalilová z brněnského Turistického informačního centra.

K návštěvě mezinárodního festivalu vybízí mimo jiné provedení Káti Kabanové, s níž přijede švýcarský Grand Théâtre de Genève. Vystoupí také Adam Plachetka s orchestrem Welsh National Opera. Komornější část programu nabízí i širokou plejádu tuzemských interpretů. Návštěvníci se mohou těšit na Zemlinsky Quartet, Ivu Bittovou či Pavel Haas Quartet.

“Jako každý rok dostanou velký prostor také studenti hudby, a to jak z Konzervatoře Brno, tak z Hudební fakulty JAMU, jejíž frekventanti pro festival připravili dvě světové operní premiéry,” doplnila Obalilová.

Na několika místech centra Brna se objeví sám slavný moravský skladatel, aby předvedl kus svého díla.

Hudba v ulicích i mistrovy oblíbené recepty

Během celého festivalu od 2. do 20. listopadu mohou zájemci v brněnských podnicích ochutnat Janáčkovy oblíbené recepty z Mářiny kuchařky. Hudba bude znít i v ulicích. Na šestnácti místech v centru Brna se objeví Leoš Janáček s fenkou Čiperou.

“Po naskenování QR kódu z Mistrova obleku se zaposloucháte třeba do tónů opery Věc Makropulos. Před operním představením můžete navštívit lektorský úvod. Na něm se dozvíte více jak o díle samotném, tak i o interpretech konkrétního uvedení,” zve na festival Martin Glaser, ředitel Národního divadla Brno.

Program a veškeré informace najdete na webové stránce festivalu Janáček Brno.

Zdroj a foto: město Brno, Národní divadlo Brno

Související články

Přečtěte si  SAKO Brno SOLAR nainstaluje dalších 47 solárních elektráren. Výkon městské elektrárny se tak zvýší sedmkrát

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*