Brno rozšíří modré zóny v Černých Polích a Králově Poli

Systém placeného parkovacího stání neboli "modré zóny" se v Brně do konce roku rozšíří o tři oblasti.

Vedení Brna schválilo další rozšíření rezidentního parkování. Další modré zóny přibudou do konce roku v Černých Polích a Králově Poli. První je na řadě náměstí SNP.

Rezidentní parkování v Brně se od 10. října rozšíří do oblasti 4-05 (náměstí SNP). Radní v tomto týdnu schválili potřebné úpravy v obecním nařízení. Jedná se o další rozšíření modrých zón v městské části Brno-sever.

„Nařízení odpovídá schválenému harmonogramu pro letošní rok. Rezidenti a abonenti si už nyní mohou vyřizovat svá oprávnění. Pro návštěvníky patří oblast do zóny C, kde je parkování regulováno pouze ve všední dny od 17 do 6 hodin. V této době je nutné zaplatit 20 korun za hodinu, jedna hodina denně je vždy zdarma,“ upřesnil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Další rozšíření modrých zón by podle harmonogramu mělo přijít v listopadu. Konkrétně jde o termín 21. listopadu, kdy se má rezidentní parkování začít platit v oblastech 3-08 (Dalimilova) a 3-09 (Herčíková) v Králově Poli. Harmonogram pro příští rok hovoří o dalších devíti oblastech.

Zdroj a foto: město Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*