Černý citron z Litovle uspěl v Evropě. Zabodovaly i ležáky, Moravan má stříbro

Pivovar Litovel hlásí hned několik úspěchů ze soutěže European Beer Challenge 2021. Pivní mix Černý citron získal nejvyšší ocenění v podobě dvojité zlaté. Zlatou medaili vezou ve svých kategoriích i světlý ležák Litovel Premium a tmavý ležák Litovel Premium Dark. Stříbro má Litovel Moravan.  

„Černý Citron patří mezi nejoblíbenější piva z našeho pivovaru, nejde totiž o standardní radler, tedy mix s dvěma procenty alkoholu, ale o míchaný nápoj z ležáku s příchutí citrónu a s čtyřmi procenty alkoholu. Chuť je tedy plnější než u běžných radlerů,“ prozradil litovelský sládek Petr Kostelecký.

Světlé Premium je podle něj jedním z neoceňovanějších ležáků z ČR. “Vaříme jej podle tradičních postupů, které si v Litovli předáváme z generace na generaci, a z vybraných lokálních surovin od místních dodavatelů. Zlato z European Beer Challenge ukazuje, že se tento ležák rozhodně neztratí ani v nabité zahraniční konkurenci,“ pochvaluje si Kostelecký. Porotci ocenili také tmavý ležák Premium Dark, kterému se na mezinárodní scéně daří dlouhodobě. Stříbrem se pyšní i hrdé pivo Litovel Moravan, který příští rok oslaví 40. výročí od své první várky.

Na mezinárodní soutěži bylo nabito

Do mezinárodní degustační soutěže European Beer Challenge 2021 se letos přihlásila piva z 39 zemí světa. Soutěž se konala jako každoročně v Londýně, kde se jednotlivé vzorky hodnotily pomocí slepé degustace. Do porotci zasedli všichni ti, kdo nakupují piva, tedy importéři, distributoři, velkoobchody či nákupčí pro restaurace, bary a retail. “Soutěž patří mezi nejprestižnější mimo jiné proto, že je pro značky příležitostí se ukázat na britském trhu, ale také se zviditelnit v rámci celé Evropy,” doplnil litovelský sládek.

Pivovar Litovel zahájil provoz v roce 1893 jako Rolnický akciový pivovar se sladovnou v Litovli. Portfolio litovelského pivovaru tvoří piva vařená tradičními postupy na předem danou stupňovitost, otevřeným kvašením a dlouhým dozráváním v ležáckém sklepě. Zaměřuje se také na pivní speciály pro různé příležitosti či pivní mixy. Mezi oblíbené pivní druhy z Litovelu patří světlé výčepní pivo Moravan. Spolu s moravskými pivovary Zubr a Holba patří Pivovar Litovel do skupiny PMS.

Zdroj a foto: Pivovar Litovel

Přečtěte si  Zemřel brněnský rodák Emil Boček, válečný veterán a příslušník RAF

Související články

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*