Chudobínská borovice: blíží se konec hlasování o stromu Evropy, počet hlasů bude skrytý

Chudobínská borovice Vír
Chudobínská borovice na břehu vírské vodní nádrže na západní Moravě

Z Chudobínské borovice na břehu vírské vodní nádrže se stal v posledních dnech celospolečenský fenomén. Krásný památný strom na západě Moravy aktuálně vede hlasování v anketě Evropský strom roku, hlasy však přibývají i jiným stromům. V posledním týdnu hlasování, od 23. do 29. února, bude hlasování tajné a na webových stránkách nebude možné nalézt průběžné počty hlasů.

Hlasovat je možné na této stránce.

O chudobínské borovici jsme už dříve psali v tomto článku.

Hlasování spojuje lidi, sdílejí svůj vztah k borovici

Pro Chudobínskou borovici zatím hlasovalo 33.396 lidí, anketu aktuálně vede přibližně o deset tisíc hlasů před druhým ruským “Osamělým topolem”. Na třetím místě se nachází chorvatský “Jinan z Daruvaru”.

Na Facebooku vznikla skupina Fandíme chudobínské borovici, která spojila přes sedm tisíc lidí, kteří se aktivně podílejí o svůj vztah k Chudobínské borovici. Uživatelé sdílejí fotky, obrazy i krátké příběhy. Vtipkuje se o “moravsko-ruské” či “moravsko-chorvatské” bitvě.

Krásnou fotku sdílel například Luboš Musílek, který podle svých slov vyrůstal v nejbližším trvale obydleném domě v zaniklé dědině Chudobín:

Díky za přijetí a dávám svoji fotografii 🙂 Jelikož jsem vyrůstal v domě, který je nejbližší trvale obydlený dům této…

Zveřejnil(a) Luboš Musílek dne Čtvrtek 13. února 2020

Poslední týden bude hlasování tajné

V posledním týdnu ankety, od 23. do 29. února, bude hlasování tajné a na webových stránkách nebude možné nalézt průběžné počty hlasů. Fanoušci borovice vyzývají k co největší hlasovací aktivitě. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny 17. března.

Chudobínská borovice je významný exemplář borovice lesní, která roste na skalnatém ostrohu levého břehu nádrže. Své jméno nese po zatopené obci Chudobín. Strom je nyní kvůli ochrannému vodnímu pásmu nepřístupný, byl však známý už před napuštěním Vírské přehrady a stal se častým objektem děl malířů a fotografů.

Zdroj: Evropský strom roku, Fandíme chudobínské borovici, foto: Evropský strom roku (Marek Olbrzymek)

Související články

Přečtěte si  Zřízení CHKO Soutok může pomoci ukončit komáří kalamity na Břeclavsku

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*