Cizince, který střílel v Brně z plynové pistole, se chtěl pochlubit kamarádovi. Soud ho vyhostil

Cizince, který v pátek v budově v brněnské Lidické ulici střílel z plynové pistole, soud vyhostil. Českou republiku musí opustit do 27. prosince a nesmí se do ní vrátit dalších 18 měsíců. Druhý muž dostal blokovou pokutu.

Policie v pátek odpoledne uzavřela část Lidické po informaci, že se tam pohybuje člověk se zbraní, z níž vystřelil. Později zadržela muže, který měl u sebe plynovou pistoli a následně dalšího. Oba byli opilí.

Vyšetřování pátečního incidentu se střelbou v Lidické ulici policie zpracovala ve zkráceném přípravném řízení. “Toto jsme ukončili návrhem na potrestání. Soudce návrh na vyhoštění a propadnutí věci, nalezené plynové pistole a zásobníku s náboji, akceptoval,” uvedl mluvčí Bohumil Malášek.

Jedenatřicetiletý cizinec podle mluvčího nebyl ani v rodné zemi dosud trestán a s policií a soudem spolupracoval. Podle Maláška řekl, že si pistoli koupil v pátek. “Chtěl se s ní pochlubit a zároveň ji vyzkoušet. Přitom dvakrát vystřelil. Jednou v budově a následně ve dvorním traktu,” uvedl Malášek.

Policie vyslechla i dalšího zadrženého cizince. “Přestupkové jednání sedmatřicetiletého muže, který byl na místě v době incidentu, jsme vyřešili blokovou pokutou,” uvedl mluvčí.

Policie dostala v pátek po 13:00 oznámení, že se v Lidické ve dvoře jednoho z domů pohybuje člověk se střelnou zbraní. Policisté nechali část ulice uzavřít a odklonili tramvajovou dopravu, situaci na místě sledoval vrtulník. Lidickou dočasně uzavřely policejní pásky, průchozí zůstal jen nedaleký lužánecký park. Na objízdných trasách nastaly dopravní problémy.

Řed Ještě v pátek policisté zadrželi jedenatřicetiletého cizince s plynovou pistolí a náboji a později i druhého. V policejní cele museli oba nejdříve vystřízlivět.

Zdroj: ČTK Foto: pxfuel.com/

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*