Čunek pod palbou kritiky po schůzce s Rafajem. Spor o nemocnici pokračuje

Zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek

Po schůzce se šéfem antimonopolního úřadu Petrem Rafajem se na zlínského hejtmana Jiřího Čunka snesla vlna kritiky. Setkání mělo podle kritiků vést k tomu, že úřad nezasáhne proti plánu výstavby nové nemocnice ve Zlíně. Čunek posléze přešel do protiútoku. Informaci uvedl server Zlin.cz.

Rozhodnutí předcházela kontroverzní schůzka

Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v čele s Petrem Rafajem vydal rozhodnutí, že příprava stavby nové krajské nemocnice ve Zlíně může pokračovat. Rozhodnutí předcházela schůzka mezi Rafajem a zlínským hejtmanem Jiřím Čunkem. Následnost schůzky a příznivého rozhodnutí vyvolala podezření z korupce.

„Schůzka Rafaje a Čunka je hřebem do rakve objektivity úřadu,“ napsala ve svém komentáři členka kontrolního výboru kroměřížské radnice Hana Ančincová, která patří mezi rozšiřující se řadu kritiků.

„Díky rozhodnutí Rafajova Antimonopolního úřadu může pokračovat stavba nové nemocnice ve Zlíně za více než osm miliard. Bohužel komunikaci a chování aktérů v kauze nové krajské nemocnice asi nezachrání ani propagace nové nemocnice, která vyšla kraj už na více než 900 tisíc korun“, okomentovala celou záležitost Ančincová.

Podle ní se šéf takto významného úřadu nemá tajně pod rouškou tmy scházet s aktéry posuzovaných kauz. „Pak si už jenom málokdo může naivně myslet, že by na téma nové nemocnice nedošlo, byť důvodem setkání byla údajně nově připravovaná novela zákona senátora a hejtmana Jiřího Čunka,“ uvedla Ančincová.

Spekuluje se také o odvolání šéfa antimonopolního úřadu. Na konci Petra Rafaje coby předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže se shodují obě vládní strany.

Čunek přešel do protiútoku

Čunek reagoval ujištěním, že výběrová řízení kraj provádí dobře. Ve svém vyjádření dokonce přešel do protiútoku a kritiky procesu přípravy výstavby nové nemocnice označil za vlivné lháře.

„Proti nové nemocnici nestojí obyčejní lidé, kteří mají jen jiný názor, ale ti, kteří mají téměř neomezené finanční prostředky a vliv do podnikatelské sféry. Proto není divu, že se jim daří prosazovat do celostátních médií lživé informace o tom, že jsme vyšetřování policií ve věci ÚOHS, přičemž to není pravda. Policie se v této věci na hejtmanství neobrátila,“ uvedl Čunek. “Schůzka byla řádná, ohlášená a konala se na krajském úřadě, pod dohledem kamer, kde všichni mohli vidět naše setkání,“ upřesnil.

Přečtěte si  V Podyjí se poprvé v novodobé historii narodila mláďata orla mořského

Zdroj: Zlin.cz, foto: Zlínský kraj

Doporučujeme


1 Comment

  1. Pan Čunek jako vždycky lže. To, jakého konání se má vyvarovat mu doporučil Hamáček. Protože toho hejtman nedbal, vyšetřuje policejní útvar celou kauzu nemocnice, protože již loni na podzim byly informace, že to nebude křišťálově čisté. To již byl v hledáčku odposlechů v jiné nesouvisející kauze a na ty dojede. Nemocnice v Malenovicích nebude, má na stole problém Hamáček, protože ministerstvo vnitra od února nekonalo a nebude se určitě omlouvat hejtmanovi. Mezitím to má jako “spravni rizeni” s evidenčním číslem 589f941a-4440-4304-b021-b8be2591362b a s běžným číslem 38546/2020,doručeno dne 23.07.2020 10:14:56 ministerstvo spravedlnosti, aby ve věci antimonopolního úřadu a jeho rozhodnuti zasáhlo a to tak, aby kraj nemohl podepsat smlouvu na projektovou dokumentaci za cca 280 mil.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*