Další krok k novému velodromu v Brně. Má dokumentaci pro územní rozhodnutí

velodrom
Vizualizace plánovaného nového velodromu v Brně

Projekt na stavbu nového cyklistického oválu v Brně v Komárově za 890 milionů korun má hotovou dokumentaci pro územní rozhodnutí. Po vyjádření dotčených orgánů bude následovat zpracování připomínek a výběrové řízení na zhotovitele dokumentace pro stavební povolení a samotnou stavbu. Stavět by se mohlo začít v letech 2021 až 2022, řekl radní pro sport Jaroslav Suchý.

Současný cyklistický ovál o délce 400 metrů je na výstavišti a je pouze částečně zastřešený. Nový velodrom bude mít dráhu dlouhou 250 metrů, má být celý zastřešený a nabídnout místa asi pro 2000 diváků. Cyklisté se o nový okruh dlouho snažili.

Restaurace, ubytování i tlaková komora

Původně měl ovál stát kolem 400 milionů, nakonec vychází na dvojnásobek, protože tam bude i ubytování, restaurace, posilovna a uvnitř by mělo být i hypobarické centrum. V něm mohou cyklisté ve speciální místnosti díky úpravě vzduchu nacvičovat na rotopedu jízdu při podmínkách srovnatelných například s horským prostředím a podobně. Součástí projektu budou i protipovodňová opatření. Město jedná o podpoře ze strany státu.

V Komárově poblíž ulice Hněvkovského už je sportovní areál, kde je například dráha pro bikros, in-line bruslení, tréninkové hřiště pro baseball, víceúčelová hřiště nebo fotbalové hřiště v areálu FC Sparta Brno.

Plány na nová sportoviště v Brně jsou brněnským předvolebním evergreenem. Kromě velodromu se dlouhá léta mluví také o novém fotbalovém stadionu, multifunkční hale pro Kometu nebo atletické hale. Stále však zůstává jen u plánů a maket.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: brno.cz, maps.google.com

Které z plánovaných sportovišť se dočká realizace jako první ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*