Další oběti rozvodněné řeky. Vodáci i riskující fotograf

řeka povodně kánoe
Rozvodněná vsetínská Bečva zlákala dva vodáky, kteří se v nebezpečné vodě utopili. Velká voda přinesla i další oběti.

Vydatné deště posledních dní rozvodnily řeky na Moravě a ve Slezsku, které nyní lákají vodáky i zvědavce. Došlo však k několika tragediím. Oběťmi nebezpečné vody se stali dva vodáci sjíždějící Vsetínskou Bečvu i riskující fotograf v obci Lopeník na jihovýchodě Moravy.

V nebezpečné řece našli vodáci smrt

Rozvodněná Vsetínská Bečva na východě Moravy zlákala v pondělí dva vodáky, kteří se na kánoi vydali vstříc riskantnímu sjezdu. Pod splavem v Hovězí nedaleko Vsetína se však kanoe převrhla. Jeden z vodáků na následky tonutí zemřel ten den, o život druhého bojovali záchranáři do dalšího dne, zachránit jej však nedokázali.

“Když připluli kolem půl páté k jezu v Hovězí, vyhodnotili, že bude bezpečnější jez obejít. Kánoe přenesli po břehu a nastoupili na ně až pod jezem. Po nasednutí vrátili s kánoí kousek blíž k jezu. Když se přiblížili, proud je vtáhl, do kánoe se jim nabrala voda, převrátili se a začali se topit,” popsala mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

Nejedná se o první oběti rozvodněných toků. V neděli došlo k tragické události na řece Morávce na Frýdecko-místecku. Otec se dvěma dcerami sjížděl na raftu rozvodněnou řeku. Po převrácení raftu se mladší z dívek utopila.

O tragickém konci riskantní rodinné plavby na raftu po řece Morávce jsme už dříve psali v tomto článku.

Mezi další oběti nebezpečné vody na Moravě patří také vodák, který se v pátek topil v řece Velička v obci Velká nad Veličkou na jihovýchodě Moravy. V nemocnici se nepodařilo zachránit jeho život, v noci na dnešek zemřel.

Nad riskujícím fotografem se zavřela voda

Vzedmutá voda mu měla poskytnout parádní fotky, místo toho však riskujícímu fotografovi přinesla smrt. Třiašedesátiletý muž fotil rozvodněný potok Hrubár v obci Lopeník na jihovýchodě Moravy. Podle informací od policie se při focení pohyboval blízko vody. Když se přestal hlásit rodině, bylo vyhlášeno pátrání. Muže našli utonulého v potoku.

V Zubří na východě Moravy také utonula starší žena. V Břevenci na Uničovsku zemřela v zaplaveném domě osmačtyřicetiletá matka dvou dětí, manželka policisty. Jeho rodině se teď snaží pomáhat kolegové materiálně i formou finanční sbírky.

Přečtěte si  Kofola kupuje tradiční moravské pivní značky Holba, Litovel a Zubr

Autor: pjk, zdroj: Policie ČR, Hasičský záchranný sbor ČR, foto: Policie ČR

Doporučujeme


2 Comments

    • Děkujeme za upozornění. Chybná byla informace v perexu. Skutečně se jednalo o fotografa utonulého v obci Lopeník. Opraveno.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*