Další razie kvůli městským bytům v Brně, policie pátrá i v kanceláři Hladíka

Ilustrační foto

Brněnská kauza kupčení s městskými byty pokračuje. Kriminalisté zasahují na bytovém odboru magistrátu, jsou také v kanceláři primátorčina náměstka Petra Hladíka, na radnici Brno-sever a v černovické pískovně. Policie zadržela deset lidí, prověřuje aktivity spojené s městskou firmou a privatizací bytů.

“Náš útvar dnes provádí na několika místech v Brně úkony trestního řízení,” potvrdil informaci o zásahu mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Dodal, že podávání dalších informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

To na svém webu uvedlo, že domovní prohlídky a prohlídky nebytových prostor jsou prováděny na základě konkrétních soudních příkazů. Došlo k zadržení desíti lidí. „Předmětem prověřovaní jsou aktivity, k nimž docházelo v souvislosti s činností konkrétní městské společnosti a dále v souvislosti s privatizací městských domů v Brně a dotačními podvody páchanými na území města Brna,“ stojí v tiskové zprávě olomouckého zastupitelství.

Policisté zasahují na brněnském magistrátu na Dominikánském náměstí i v budově na Malinovského náměstí. Bytovou politiku má v gesci primátorčin náměstek Jiří Oliva (ČSSD). On i brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) médiím sdělili, že neznají přesný důvod razie.

Prohlídku policie provádí i v kanceláři prvního náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL). „Dnes jsem byl kontaktován policií a byl jsem požádán o přístup do mé kanceláře, což považuji v kontextu vyšetřování za samozřejmost. Zároveň mě policie požádala, abych přišel podat vysvětlení, k čemuž jsem samozřejmě připraven,“ uvedl v prohlášení Hladík. Dodal, že není z ničeho obviněn.

Dosavadní první náměstek primátorky má zároveň nahradit ministryni životního prostředí Annu Hubáčkovou (za KDU-ČSL), která na začátku října oznámila rezignaci ze zdravotních důvodů. O dalším postupu bude ve čtvrtek jednat celostátní výbor KDU-ČSL na svém pravidelném setkání. Předseda lidovců Marián Jurečka sdělil, že od Hladíka očekává vysvětlení.

Razie na Brně-severu i v Černovicích

Policisté zasahují také na bytovém odboru radnice městské části Brno-sever. Podle starosty Martina Malečka se vyšetřovatelé zajímají o městské domy určené k prodeji. Policisté rovněž operují v areálu Pískovny Černovice a u Jiřího Hasoně, místostarosty městské části Brno-Černovice, který je zároveň jedním ze dvou jednatelů pískovny.

Dnešní policejní razie přišla jen nedlouho po zásahu kvůli kupčení s byty na městské části Brno-střed. Tehdy došlo k obvinění osmi lidí, z toho dva zůstávají ve vazbě. Jedním z nich je předseda bytové komise v brněnské centrální části Otakar Bradáč (ODS), druhým jednatel realitní kanceláře Zdeněk Červinka.

Přečtěte si  V Brně byla otevřena první třípřepážková pošta Partner. Zřizovatelem je město

Autor: pjk, zdroj: Policie ČR, Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, foto:

Doporučujeme


1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*