Děti ve Zlínském kraji ještě roušky nesundají, objevila se navíc dvě ohniska

Ilustrační foto

Na většině území Moravy přestala platit povinnost nošení roušek během výuky. Rozvolnění však zatím minulo území Zlínského kraje, kde platí zhoršená epidemická situace. V okrese Uherské Hradiště se navíc objevila dvě ohniska britské mutace. Informaci uvedl server Zlin.cz.

V krajích, ve kterých je sedmidenní incidence nákazy nižší než 25 nových případů na 100 tisíc obyvatel, přestává od úterý 8. června platit povinnost nosit roušku pro děti předškolního i školního věku a ochrana dýchacích cest není nutná ani v zaměstnání. Na Moravě zůstává výjimkou území Zlínského kraje, kde nařízení zakrývat dýchací cesty ve třídách i kancelářích zůstává dál v platnosti.

Máme 29 nových případů na 100 tisíc obyvatel. Ve Zlínském kraji tedy i nadále platí ochranná opatření a i děti ve školách musí dál nosit roušku. U nás je situace horší než v jiných krajích, a proto nesmíme v dodržování opatření polevit. Svědčí o tom i situace v Bánově, kde se vyskytla nákaza ve větším množství,“ sdělil podle serveru hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Ohniska britské mutace

Hejtman tak upozorňuje na dvě ohniska nákazy britskou mutací covidu-19, která byla zjištěna v obci Bánov v okrese Uherské Hradiště. Krajská hygienická stanice Zlínského kraje proto uzavřela místní mateřskou školu a na základní škole bylo na pondělí a úterý nařízeno ředitelské volno. Dnešní testování žáků a personálu školy metodou PCR testů však nepotvrdilo větší výskyt nákazy, proto bude na základní škole od zítřka znovu obnovena výuka. Mateřinka však zůstane uzavřena i nadále, a to minimálně do 14. června.

Zdroj: Zlin.cz, foto: Pixabay

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*