Dnů NATO v Ostravě se zúčastní rekordní počet států, přijede i Brazílie

Brazilský transportní letoun C-390 Millenium je horkým kandidátem pro obnovu letecké flotily Armády ČR.

Na letošních Dnech NATO se v Ostravě představí rekordních 22 států. Poprvé se zúčastní stát z Jižní Ameriky. Brazílie předvede transportní letoun C-390 Millenium. Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR na letišti v Mošnově se konají o víkendu 17. a 18. září.

Největší bezpečnostní přehlídka v Evropě letos láká například na nejmodernější švédský taktický víceúčelový letoun Gripen E čtyřapůlté generace. Po šesti letech se také vrátí populární jordánská ženská protiteroristická jednotka. “Velké zastoupení bude mít Německo a Spojené státy, které předvedou pestrou škálu své techniky, jak pozemní, tak i letecké,” informoval předseda pořádající organizace Jagello 2000 Zbyněk Pavlačík.

Na svou první veřejnou prezentaci ve střední Evropě se chystá moderní střední přepravní letoun C-390 Millenium brazilské firmy Embraer. “Česká republika plánuje modernizovat letku transportních letounů a C-390 Millennium může být jedním z kandidátů, který nahradí některé starší stroj,” doplnil Pavlačík.

Populární ženská protiteroristická jednotka z Jordánska

Armáda ČR představí novinky ve výzbroji

Návštěvníci Mošnova uvidí zbraně, které už jsou ve výzbroji Armády ČR i které armáda teprve zkouší. “Jde například o izraelský systém protivzdušné obrany SHORAD, který na akci bude jako model v měřítku 1:6. Lidé uvidí i bojové vozidlo pěchoty CV-90, které bude armáda pořizovat v příštích letech,” upřesnil první zástupce náčelníka generálního štábu AČR Ivo Střecha.

Dny NATO se letos uskuteční 17. a 18. září. Představují se na nich armádní, bezpečnostní i záchranářské jednotky. Vstup na akci je zdarma. Před koronavirovou pandemií se této největší bezpečnostní přehlídky v Evropě účastnilo přes dvě stě tisíc lidí.

Zdroj a foto: Dny NATO

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*