Do brněnských ulic vyjedou vánoční tramvaje, trhy nedoprovodí

Brněnská vánoční retro tramvaj

V Brně se dnes do centra města vydají speciální vánoční a PFkové tramvaje. Vánoční retro tramvaj bude jezdit na okruhu centrem, PFková se objeví na běžných linkách. Doprovodný program ohrozila platná omezení.

„Vánoční tramvaj měla s cestujícími poprvé vyjet až v sobotu 27. listopadu, rozhodli jsme se ale Brňanům udělat radost a do provozu ji vypustíme už o den dříve, tedy v pátek odpoledne. Poprvé vyjede z Náměstí Svobody v 17 hodin,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Loňská trasa historickým centrem se dopravnímu podniku osvědčila, proto u ní zůstane i v letošním roce. „Tramvaj bude kroužit v 30minutovém intervalu na trase Česká – Náměstí Svobody – Hlavní nádraží – Nové sady – Šilingrovo náměstí – Česká – Náměstí Svobody – Hlavní nádraží – Malinovského náměstí – Česká,“ dodal Havránek.

Vánoční retro tramvaj typu T3 zdobí 15 světelných rámů, na kterých střídavě blikají vánočními motivy. Zvláštní vánoční linka bude v provozu až do 23. prosince v pracovní dny od 16 do 21 hodin, o víkendech od 11 do 21 hodin. Na lince se platí běžné jízdné.

Do ulic vyjede i takzvaná PFková tramvaj typu Anitra , která se pochlubí novým vánočním polepem s novoročním přáním. Nejčastěji sveze cestující na linkách 2,3, 4, 5 nebo 9. Vánoční retro T3 vyjede letos pošesté, PFková počtvrté.

Nad doprovodným programem visí otazník

Dopravní podnik také v rámci adventního programu plánoval Mikulášskou a Betlémskou tramvaj. Vzhledem k platným protipandemickým opatřením však možná nevyjedou. Tisková mluvčí Hana Tomaštíková informovala, že dopravní podnik ještě upřesní, zda se budou doprovodné akce konat. V tuto chvíli je jisté, že neproběhnou vánoční trhy.

Zdroj a foto: DPMB

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*