Do Jihlavy se vrací tradiční jarmark, na Masarykově náměstí se objeví desítky stánků

Příznivá situace umožňuje uspořádat tradiční Jihlavský jarmark. Na desítkách stánků se bude prodávat pestrý sortiment od textilu přes rostliny po trdelníky. Město také připravilo interaktivní mapu. Jarmark startuje na Masarykově náměstí v pátek 4. června od desíti dopoledne.

“Vládní nařízení se s příchodem teplejšího počasí pomalu rozvolňují a město tak bude moci uspořádat alespoň v jeden den tradiční Jihlavský jarmark,” informovala mluvčí města Aneta Hrdličková. Rozmístění všech 55 stánků i s jejich sortimentem lze najít v interaktivní mapě zde.

Jarmark dodrží platná opatření

„Vše se samozřejmě uskuteční za dodržení aktuálních vládních opatření. Mezi stánky budou dvoumetrové rozestupy a nebudou u nich místa k posezení. Ty však mají možnost přivést sami prodejci – je však nutné je opět umístit s povinnými rozestupy. V každém stánku bude také dezinfekce,“ upřesnila Ivana Hamáčková, koordinátorka jarmarku z odboru školství, kultury a tělovýchovy jihlavského magistrátu.

Dle aktuálních nařízení je navíc možné prodávat i občerstvení, návštěvníci se tedy mohou těšit také na trdelník, langoše, bramboráky, ledovou tříšť, pečivo, sýry či vína.

Zdroj a foto: město Jihlava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*