Do ulic Brna vyrazí historické šaliny, cestující lístkem podpoří Ukrajinu

Brněnský historický vůz č. 107 (dřevák)

Po dlouhé zimní přestávce se v Brně objeví historické tramvaje. Oblíbené vozy „plecháč“ a „dřevák“ vyjedou na trasu sezónní historické linky H4 už v sobotu 5. března. Jízdné je dobrovolné, veškerý výdělek z akce věnuje brněnský dopravní podnik na pomoc Ukrajině.

Dopravce spoléhá na podporu Brňanů a klade si vysoký cíl vybrat za osm hodin sto tisíc korun. Zájemci mohou nastoupit a vystoupit na kterékoli ze zastávek, podmínkou je příspěvek do kasičky průvodčího, za který dostanou speciální jízdenku.

Částka je libovolná, doporučené jízdné je sto korun za osobu. Jízdné je nutné platit hotově. Veškerý výtěžek z akce Jezdíme pro Ukrajinu dopravní podnik vloží na účet Diecézní charity Brno.

Historický vůz 4MT 134 (plecháč)

„Vedení města Brna jsme nabídli autobusy, pracovní místa i ubytování pro osoby, které hledají v Brně útočiště před válkou na Ukrajině. Akce Jezdíme pro Ukrajinu historickými tramvajemi je další cestou, kterou chceme vyjádřit podporu tamním obyvatelům a poskytnout jim konkrétní finanční pomoc,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

„Jsem moc ráda, že se nejen Brno a jeho občané, ale i naše městské firmy intenzivně podílí na pomoci občanům Ukrajiny. Nápad s jízdami historickými tramvajemi moc oceňuji a všechny obyvatele Brna i mimobrněnské srdečně na sobotní akci zvu,“ dodala brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Historické tramvaje 4MT 134 (plecháč) a vůz č. 107 (dřevák) budou jezdit v sobotu 5. března 2022 po trase historické linky H4: Nové sady, smyčka – Nové sady, zastávka – Hlavní nádraží, Padowetz – Zelný trh – Náměstí Svobody – Česká, kostel sv. Tomáše – Malinovského náměstí a zpět. Speciální charitativní linka bude v provozu od 10 do 18 hodin; tramvaje zastávkami projedou ve dvacetiminutovém intervalu.

Zdroj a foto: DPMB

Související články

Přečtěte si  Masarykův onkologický ústav se zařadil mezi nejprestižnější onkologická pracoviště v Evropě

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*