Do ulic vyrazí koledníci Tříkrálové sbírky. Potrvá dva týdny

trikralova sbirka
Tříkrálová sbírka

Tisíce dobrovolníků v kostýmech tří králů dnes vyrazí vybírat do příspěvky při tradiční Tříkrálové sbírce, která se letos na celostátní úrovni koná podvacáté.

Výtěžek sbírky půjde na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Kromě příspěvků v hotovosti do zapečetěných kasiček dobrovolníků mohou lidé darovat peníze i formou dárcovských SMS nebo je poslat na účet. Sbírka, kterou pořádá každoročně Charita Česká republika, potrvá do 14. ledna.

Sbírka začala na Moravě v roce 2000

Poprvé sbírku uspořádali v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi, o rok později se rozšířila po celé zemi. Tehdy se vybralo necelých 32 milionů korun a od té doby výnos sbírky každoročně stoupá. Loni se podařilo na pomoc potřebným shromáždit víc než 122 milionů korun a za uplynulých 20 let to bylo dohromady téměř 1,5 miliardy korun.

Sbírku doplní koncerty a živé betlémy

Součástí akce jsou tříkrálové průvody, koncerty či živé betlémy. Tradiční Tříkrálový koncert se koná v neděli 5. ledna v Městském divadle Brno, vysílat ho bude v přímém přenosu Česká televize. Koncertem provázejí Martina Kociánová a Jan Čenský.

Ten samý den vyrazí průvod v čele s třemi králi na velbloudech z pražského Malostranského náměstí přes Karlův most a Mariánské náměstí na Staroměstské náměstí, kde poté zazní Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby. Tříkrálový průvod bude také ve Frýdku-Místku, Českých Budějovicích a dalších městech.

Sbírka je otevřená celoročně – přispívat lze na účet na účet 66008822/0800 variabilní symbol: 777. Jednorázově i trvale lze sbírku podpořit zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777. Bližší informace najdou zájemci na webu trikralovasbirka.cz.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: trikralovasbirka.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*