Do Zlína a okolí míří další ročník Barum Rally. Dojde k omezení silniční i železniční dopravy

Od pátku do neděle 18. – 20. srpna 2023 se bude na Zlínsku konat 52. ročník automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín. Rally zahrnuje celkem 13 rychlostních zkoušek. Zahajovací „erzeta“ změní v pátek 18. srpna provoz jak na silnících, tak na železnici. Kvůli náporu motoristických fanoušků bude po celou dobu závodů v pohotovosti na padesát strážníků, kteří společně se státní policií dohlédnou na bezpečnost v městských ulicích.

Zlínští strážníci budou od středy 16. do neděle 20. srpna sloužit v režimu zvláštních bezpečnostních opatření. Běžný výkon služby jim kromě 52. ročníku Barum Czech Rally Zlín změní také tři doprovodné závody Star Rally Historic, Grand Prix Bugatti a Green rally.

„Stejně jako v několika minulých letech zprovozníme na čísle 778 400 300 informační linku, kde lidé získají informace spojené s bezpečností na soutěžích,“ sdělil ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček.

Policisté očekávají největší divácký nápor v průběhu páteční rychlostní zkoušky v centru města. „Na sídliště Jižní Svahy se tak v době od 16.30 až do sobotní jedné hodiny dostanete autem nejlépe přes nábřeží z místní části Prštné anebo po ulici Mezilesí od benzinové čerpací stanice Shell na Vršavě. Po náhradních trasách budou jezdit také linky MHD a uzavírka autobusového nádraží si vynutí i přesunutí stanoviště linkových spojů. Ty budou od páteční 15. hodiny odjíždět z ulice Hradská,“ informoval mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

Městská policie vyzývá k dodržování bezpečnostních opatření a zákazu parkování

Městská policie Zlín vyzývá všechny fanoušky, aby se ve vlastním zájmu seznámili se všemi bezpečnostními doporučeními a vždy uposlechli pokyny pořadatelů. „Současně vyzýváme motoristickou veřejnost, aby při sledování závodů nevstupovala bez svolení majitelů na soukromé pozemky či budovy. Při minulých ročnících jsme totiž zaznamenali i případy, kdy někteří lidé kvůli lepšímu výhledu šplhali po okolních budovách a ohrožovali tak sebe i kolem stojící fanoušky. Rovněž rodiče dětí by měli mít náležitý přehled o pohybu potomků,“ upozornil mluvčí Janík.

Strážníci rovněž připomínají, že míst pro parkování bude nejen v centru velmi málo a parkování v místech, kde bude omezen průjezd vozidel veřejné dopravy a záchranářů nemíní tolerovat. Mezi velmi problematické úseky patří tradičně ulice ve čtvrti Letná. Vozidla navíc nebude možné před ukončením městské rychlostní zkoušky odstavovat ani v uzavřeném odbočovacím pruhu nad tržištěm Pod Kaštany (tř. T. Bati), který slouží jako nástupní plocha pro vozidla záchranářů a MHD.

Přečtěte si  Oprava hlavního tahu přes Olomouc uzavře silnice do poloviny listopadu

Městská policie se ve spolupráci se živnostenským odborem Magistrátu města Zlína zaměří také na namátkové kontroly prodejců. Týkat se budou platných povolení k nabídce různého zboží, především prodeje občerstvení a alkoholu.

Foto: rallyservice.cz & DEJFOTO.CZ

Omezení v železniční dopravě na úseku Otrokovice – Zlín střed – Vizovice

V době konání páteční rychlostní zkoušky bude do stanice Zlín střed povolena přeprava pouze těch cestujících, kteří jedou na akci Barum Czech Rally. Osobní vlaky Českých drah, které jezdí v relaci Otrokovice – Zlín – Vizovice a zpět, budou v celém úseku nahrazené autobusy.

Spoje obvykle jezdící v kratším úseku Otrokovice – Zlín střed a zpět (odjezdy z Otrokovic do stanice Zlín střed v 16:47, 17:18, 18:18 a 19:53 a ze stanice Zlín střed do Otrokovic v 18:19, 19:24 a 20:40) budou zajištěné vlakovými soupravami, nicméně nebude z bezpečnostních důvodů možné opouštět areál nádraží Zlín střed. Cestující z těchto vlaků mohou v úseku Zlín Prštné – Zlín Náměstí Práce a opačně využít trolejbusy MHD. V úseku Zlín Prštné – Zlín Náměstí Práce budou v MHD za tyto spoje uznány také platné jízdní doklady ČD a IDZK.

První vlak, který již bude nahrazen autobusem, bude spoj Os 14237 s odjezdem z Otrokovic do Vizovic už v 15:47. Všechny následující spoje, které tento den jedou do / z Vizovic, zajistí náhradní autobusy. Půjde o spoje s odjezdy z Otrokovic v 16:18, 17:45, 18:53, 20:15, 21:55 a 22:15 a z Vizovic s upravenými časy odjezdů v 15:51, 16:19, 16:51, 17:14, 18:25, 20:47 a 22:31.

Večerní rychlík R 897 Zlínský expres (Praha-Vršovice 18:50 – Zlín střed 22:29) pojede až do stanice Zlín střed, nicméně cestující nebudou moci, podobně jako v případě osobních vlaků, z bezpečnostních důvodů opouštět areál nádraží. Cestující, kteří na Barum Rally nejedou, prosíme, aby v Otrokovicích přestoupili na spoj náhradní autobusové dopravy s odjezdem ve 22:15.

Autor: red Zdroj a foto: Město Zlín, České dráhy

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*