Doprovod dětí bude v olomoucké MHD jezdit zadarmo, plánuje město

Ilustrační foto

Pokud v olomoucké tramvaji či autobusu doprovázíte malé dítě, nebudete se muset od léta starat o jízdenku. Změnu nedávno schválilo vedení města.

Rada města Olomouce na svém posledním zasedání rozhodla o důležité změně týkající se městské hromadné dopravy. Od 1. července nebude muset doprovod dítěte do tří let kupovat jízdenku, v rámci celé olomoucké zóny 71 pojede zdarma.

Jedno dítě, jedna doprovázející osoba

„Dlouho se nás maminky ptaly, kdy budou moci i v Olomouci jezdit s malými dětmi zdarma. Jsem proto rád, že následujeme mnoho dalších českých a moravských měst a že se nám tuto úpravu jízdného podařilo připravit. Od 1. července tak budou v zóně 71 zdarma cestovat nejen senioři nebo malé děti, ale i lidé, kteří budou mít malé děti zrovna na starost. A je jedno, jestli půjde o jednoho z jejich rodičů, babičku, dědečka nebo chůvu, důležitý bude pouze věk dítěte,“ představil novinku primátor města Olomouce Mirek Žbánek. Zároveň dodal, že tato sleva bude platit pouze pro jednu osobu doprovázející dítě do tří let, nikoli pro všechny, kdo s dítkem městskou hromadnou dopravou pojedou.

Dále je třeba upozornit, že se tímto nemění přepravní podmínky, tedy že stále platí možnost přepravy pouze jednoho kočárku. Pokud to typ vozidla a provozní poměry dovolují, může řidič přepravit i více kočárků. „Před nástupem do autobusu nebo tramvaje by si rodiče s kočárkem vždy měli vyžádat souhlas řidiče. Stačí na něj na zastávce mávnout a on už dá například pokývnutím hlavy najevo, jestli smí člověk s kočárkem nastoupit, či nikoli. To samozřejmě závisí nejen na typu vozidla, ale také na aktuální vytíženosti linky,“ vysvětluje ředitel Dopravního podniku města Olomouce Jaroslav Michalík.

Zdarma mohou jet lidé v případě, že dítě, které doprovázejí, ještě nemělo třetí narozeniny, tedy do dne předcházejícího dni třetích narozenin. Věk dítěte budou muset při přepravní kontrole prokázat jeho občanským průkazem, pasem nebo průkazem dítěte do tří let, který bude vydávat Dopravní podnik města Olomouce.

Zdroj a foto: město Olomouc

Přečtěte si  Důl Frenštát bude do konce léta definitivně zasypán. Na místě vznikne "chytrá vesnice"

Související články

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*