FC Vysočina chce domácí vítěznou sérii prodloužit s Chrudimí. Těžkého soupeře však nepodceňuje

Po reprezentační pauze se znovu naplno rozjede soukolí druhé ligy. Vysočina dnes v 18:00 hodin přivítá nepříjemného a nevyzpytatelného soupeře – MFK Chrudim. Tým, kterému má Jihlava rozhodně co vracet a proti němuž hodlá prodloužit svoji dosavadní domácí sérii bez porážky. Duel bude součástí projektu Víkend otců, který nabídne atraktivní náplň nejen pro nejmenší fanoušky.

Těžký soupeř má pouze tříbodovou ztrátu na Jihlavu

Chrudim byla v uplynulém ročníku nováčkem II. ligy a svoji příslušnost udržela s 29 body na 13. příčce tabulky. Přispělo k tomu i dubnové domácí vítězství nad FC Vysočina, v němž jihlavský celek ve druhé půli předvedl velký defenzivní kolaps, a podlehl 4:3. Do aktuálního ligového ročníku Chrudim vstoupila velmi dobře a zdá se, že by se jí sestupové starosti nemusely týkat. V tabulce jí po sedmi kolech náleží příjemná 9. příčka s pouze tříbodovou ztrátou na Jihlavu. Dosavadní desetibodový zisk vzešel z výhry ve Vítkovicích, s Třincem a Vyšehradem, což doplnila remíza ve Varnsdorfu.

Kondiční tréninky, cyklovýlet i beach volejbal

Vysočina měla na přípravu na páteční duel dva týdny. Jak tento prostor vyplnila z hlediska tréninku, popisuje asistent trenéra Josef Mucha. „Kombinovali jsme kondiční i herní tréninky. Trochu jsme potrénovali, abychom dobili baterky pro zbytek podzimu. Zařadili jsme i netradiční teambuildingové prvky, jakými byl třicetikilometrový výjezd na kolech do Luk nad Jihlavou nebo turnaj v beach volejbalu,“ uvedl.

Vysočina věří ve vítězství, soupeře však nepodceňuje

Asistent Mucha také popsal, jaké jsou poznatky jihlavských o hře Chrudimi a na které hráče si budou muset dát pozor. „Náš nadcházející soupeř disponuje řadou vyšších hráčů a je nepochybně nebezpečný při standardních situacích. Ty zahrávají v několika variantách a i my jsme na jaře od nich takto jednu branku inkasovali. Jsou však silní i v kombinaci, přičemž se opírají o kreativního Janouška a Kesnera a hrotového útočníka Vašulína. Nebezpečný je i podhrotový hráč Rybička. Čeká nás těžký zápas proti týmu, který pravděpodobně bude vycházet ze zatažené obrany. Věříme, že se přesto dokážeme gólově prosadit a že utkání výsledkově zvládneme,“ zdůraznil.

„Na marodce je stále mladý záložník Ritter. Naopak s tréninkem už začali obránci Tlustý a Novotný,“ popsal zdravotní stav mužstva asistent trenéra Radima Kučery.

Vzájemná bilance FC Vysočina Jihlava – MFK Chrudim

2 utkání:  1 – 0 – 1  5:4 | doma: 1 – 0 – 0  2:0 | venku: 0 – 0 – 1  3:4

Zdroj a foto: FC Vysočina Jihlava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*