Festivalový půlmaraton v neděli omezí dopravu v několika ulicích Zlína. Omezení se dotknou také MHD

Festivalový půlmaraton v neděli 4. června omezí nebo zcela uzavře několik zlínských ulic, změny se od 8. do 13. hodiny dotknou také trolejbusových i autobusových linek MHD. Letošní 8. ročník největšího běžeckého závodu v regionu, který je součástí 63. Zlín Film Festivalu, dočasně uzavře i 1. nástupiště autobusového nádraží.

Dopravní omezení a uzavírky se týkají ulic Gahurova, třídy T. Bati, Dlouhá, náměstí Míru, Soudní, Bartošova, Trávník, Desátá, Vavrečkova, J. A. Bati, Malotova, Přímá, Kútíky, Cyklistická, Nábřeží, Hlavničkovo – Benešovo – Fügnerovo nábřeží, Vodní a Zarámí.

Po náhradních trasách budou v neděli jezdit i trolejbusové a autobusové linky číslo 2, 4, 5, 8, 9, 33 (více na webu Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice nebo na zastávkách MHD).

S ohledem na některá omezení, která souvisejí s přípravou i organizací závodu, a také kvůli složité dopravní situaci ve městě, žádají organizátoři veřejnost o shovívavost a běžce o maximální využití MHD při cestě do centra.

Hlavní závod odstartuje od Kongresového centra ve Zlíně v neděli v 10.00 hodin a povede přes třídu Tomáše Bati, náměstí Míru, autobusové nádraží do továrního areálu. Trasa pokračuje přes Prštné, Rybníky, Čepkov a odtud dále přes nábřeží až na Podvesnou. Závěr okruhu potom po ulici Dlouhé, Vodní a Zarámí až na náměstí Míru před radnici. Pro čtvrtmaratonce a tandemy zde závod končí. Běžci půlmaratonu a štafety pokračují do druhého kola.

Přehled změn v MHD

Linka 2

Trolejbusová linka 2 pojede s označením 2X ze zastávky Školní po Štefánikově ulici, Podvesné XVII a na svoji trasu se napojí u vozovny DSZO, odkud bude pokračovat na Bartošovu čtvrť. Zastávka Baťova nemocnice se u této linky provizorně přesune do Dřevnické ulice naproti vozovně DSZO. Zpět pojedou trolejbusy linky 2 stejnou trasou, ze Štefánikovy ulice pak ulicí Osvoboditelů a na svou pravidelnou trasu se vrátí na zastávce Náměstí Míru.

Linky 4 a 5

Také trolejbusové linky 4, 5 budou označeny v čase výluky jako 4X a 5X. Ve směru do Kostelce a k ZOO Lešná pojedou autobusy 4X a 5X po stávající trase po zastávku Školní. Poté odbočí do ulice Osvoboditelů a na tř. T. Bati a budou pokračovat v jízdě po výlukové trase ulicemi Podvesná XVII a 2. května. Od sokolovny už budou pokračovat opět po své pravidelné trase. Stejná trasa platí pro obě linky i v opačném směru jízdy. Kvůli stavebním pracem v ulicích Mostní a Březnická budou na linky 4 a 5 nasazeny po celý den autobusy.

Přečtěte si  Festival Comic-Con Junior přivede do Brna hvězdy seriálů. Přijede Clark Kent i jedna z postav ze Star Treku

Linka 8

Trolejbusy linky 8 budou jezdit s označením 8X po zkrácené trase z Jižních Svahů pouze po zastávku Školní a pak přes Náměstí Míru zpět na Jižní Svahy. Po dobu výluky bude vynechána trasa k Baťově nemocnici.

Linka 9

Trolejbusová linka 9, označená jako 9X, pojede po své standardní trase až po zastávku Školní. Odtamtud bude pokračovat po ulicí Osvoboditelů na Dlouhou a dále po ulicích Kvítková, Hornomlýnská, Podvesná XVII, 2. května, u sokolovny odbočí vpravo a ulicemi Sokolská a Padělky IX se vrátí opět do ulice 2. května. Linka bude dál vedena v opačném směru ulicemi Podvesná XVII, Hornomlýnská, Kvítková a na svou pravidelnou trasu se vrátí zastávkou Dlouhá.

Linka 33

Po dobu výluku budou jezdit autobusy linky 33 s označením 33X ze zastávky Dlouhá Kvítkovou ulicí v obou směrech a dočasně nebudou obslouženy zastávky Benešovo nábřeží, U Splavu a Podvesná VI.

Podrobné informace k závodům i k uzavírkám a omezení v dopravě jsou k dispozici na webových stránkách Festivalový půlmaraton.

Autor: red Zdroj a foto: Město Zlín, Festivalový půlmaraton

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*