Fotbalovou Jihlavu opouští Lamin Jawo. Posílí Zlín

lamin-jawo

Čtyřiadvacetiletý útočník Lamin Jawo podepsal tříletou smlouvu s prvoligovým Fastavem Zlín. Gambijský hroťák tak po roce opustil Jihlavu a naplnil tak svůj záměr učinit další krok ve své fotbalové kariéře.

Lamin během ročního působení v FC Vysočina potvrdil svůj potenciál a perspektivu. Přestoupil k nám jako volný hráč s touhou prosadit se v českém fotbale. I proto výrazně slevil ze svých finančních podmínek, na které byl zvyklý z Itálie. Díky své komunikativnosti a inteligenci rychle zapadl mezi své spoluhráče. Po půlroční aklimatizaci začal splácet naši důvěru na hřišti, za což vděčí píli a trpělivosti. Na podzim nám už hodně pomohl. Přestupem za dobrou nabídkou do Zlína se naplnil oboustranně prospěšný projekt, za nímž do Jihlavy zamířil. Přejeme mu v novém působišti mnoho úspěchů. Nyní je na nás, abychom přivedli za Lamina náhradu.“ uvedl ředitel klubu Jan Staněk.

Rozhodla touha posouvat se stále výš

Zvolil jsem Zlín, protože věřím v jejich nastavenou cestu, kterou klub jde. Cítil jsem, že o mě opravdu stojí a vkládají ve mně důvěru, a proto nebylo co řešit. Moje cíle jsou vždy stejné, chci být nejlepší a dostat se co nejdále v mé kariéře. Chci ukázat svůj talent a stále se posouvat,“ uvedl pro zlínský web Lamin Jawo.

Lamin Jawo (nar. 15.3.1995) měří 195 centimetrů a do Evropy přišel v létě 2014. Zvolil Itálii, přičemž začínal v týmu Vado Ligure, jenž působil ve čtvrté italské lize Serii D. V lednu 2019 se rozhodl pro přesun do Česka, když podepsal kontrakt v FC Vysočina. Během dvanácti měsíců zde nastoupil do 19 ligových duelů, v nichž zaznamenal pět branek. Všechny během uplynulého podzimu.

Autor: resp Zdroj a foto: FC vysočina Jihlava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*