Frýdek-Místek poskytne policii budovu pro nové posily

V této budově budou za chvíli sídlit nové policejní posily.

Ve Frýdku-Místku zahájí činnost zbrusu nové oddělení hlídkové služby Policie ČR s více než čtyřiceti policisty. Jejich úkolem bude posílit bezpečnostní situaci v celém městě. Sídlit budou v objektu na ulici Sokolská, který policii bezúplatně poskytlo město.

Nová služebna posílí bezpečnost města

„V minulosti objekt sloužil jako ubytovna. Nevyžaduje tedy složité stavební úpravy, aby v něm vznikla policejní služebna. Budou zde nicméně instalovány bezpečnostní dveře, úpravou projde sociální zařízení včetně sprch a prostor s kuchyňskými kouty,“ přiblížil úpravy objektu náměstek primátora Radovan Hořínek s tím, že jelikož se jedná o poskytnutí nebytových prostor za účelem zvýšení bezpečnosti ve městě a jeho okolí, tedy o poskytnutí objektu ve veřejném zájmu, je jeho bezplatné užívání v souladu se zákonem o obcích.

„Novou policejní služebnu a posílení policejního sboru o další čtyři desítky policistů vítáme. Zvýší se tak bezpečnostní situace nejen v dané lokalitě, kde nová policejní služebna vznikne, ale taky na území celého města a jeho okolí,“ řekl primátor Michal Pobucký s tím, že pokračovat bude také spolupráce s městskou policií, která dlouhodobě hlásí podstav.

Městských policistů je málo

Noví strážníci se do služby nehrnou a ti stávající jsou plně vytíženi. Mimo Frýdek-Místek zasahují také v okolních obcích Sviadnov, Paskov a Staré Město. Denně řeší desítky oznámení, jak v oblasti veřejného pořádku, kdy řeší problémy s lidmi bez domova, tak v oblasti občanského soužití, kam spadají domácí konflikty nebo sousedské spory, stejně jako v oblasti dopravy. Voláni jsou také ke krádežím v obchodech.  

Zřízením oddělení hlídkové služby se podle vedení města navýší počet policistů v terénu a zkrátí dojezdové časy policie na konkrétní místo, což povede k rychlejšímu obnovení veřejného pořádku, dopadení pachatele protiprávního jednání nebo objasnění věci.

Zdroj a foto: město Frýdek-Místek

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*