Frýdek-Místek znovu ožije farmářskými trhy. Včetně speciálních opatření

Farmářský trh ve Frýdku-Místku

Náměstí Svobody v Místku opět ožije farmářskými trhy. Nejbližší se uskuteční už tento týden. Návštěvníci ale musejí počítat se speciálními opatřeními proti šíření koronavirové nákazy. Informovala o tom tisková mluvčí města Jana Matějíková.

Farmářské trhy se vracejí do Místku

“Nejbližší trhy jsou plánovány již na tento čtvrtek 30. července od 8 do 14 hodin. Následně se budou konat, jak je zvykem, v pravidelných čtrnáctidenních intervalech. V návaznosti na protikoronavirová opatření ale budou jistým způsobem omezeny,” uvedla Matějíková.

Z důvodu zachování dvoumetrových odstupů nelze náměstí prodejci plně obsadit, nicméně sortiment bude podle ní i tak bohatý. V nabídce se objeví zejména různé druhy zeleniny, ale taky pečiva, uzenin či koření.

„Chtěli bychom požádat návštěvníky trhů, aby si při nakupování chránili nos a ústa rouškou nebo šátkem, i když to není povinné. Jsme rádi, že můžeme trhy pořádat a podpořit tak farmáře i drobné pěstitele a výrobce. Byla by škoda, kdybychom je museli znovu zavřít. Pro zákazníky budou mít stánkaři k dispozici dezinfekci a prodejci pečiva i jednorázové rukavice, kterými si zákazníci budou pečivo nabírat do sáčků,“ upřesnil náměstek frýdecko-místeckého primátora Jakub Míček.

Znovupořádání trhů při dnešním jednání bezpečnostní rady města posvětili také zástupci hygieny s tím, že je nutné dodržovat všechna předepsaná opatření, zejména odstupy mezi stánkaři a nakupujícími, včetně zajištění dezinfekce.

Zdroj a foto: město Frýdek-Místek

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*