Gólů mohlo být víc, mrzí Růska. Sparta? Víme, jak se chtějí prezentovat

Fotbalová Fortuna liga po zimní pauze znovu otvírá své brány. Do akce půjde i Olomouc, která v sobotu doma vyzve pražskou Spartu.

Sigma odehrála dobrý podzim, v tabulce je čtvrtá a na třetí Spartu ztrácí osm bodů. Právě Pražané v sobotu přijedou na Hanou, kde se odehraje jeden ze šlágrů kola. „Spíš jsme natěšení, než abychom byli nervózní. Bude to skvělý zápas, snad přijde hodně lidí. Těšíme se,” řekl pro zpravyzmoravy.cz třiadvacetiletý olomoucký útočník Antonín Růsek, který dal na podzim dva góly a přidal stejný počet nahrávek.

Startuje jarní část ligy, venku ale stále úřaduje zima. Nebylo by lepší, kdyby se začalo později?

Těžko říct. Loni se začínalo v únoru a trávníky byly podobné. Nebude to nic nového.

Podzim skončil netradičně brzy, jaro zase brzy začíná. Pociťujete nějaké změny?

To asi ani ne. Postup během volna byl stejný, měli jsme individuální plány, ze kterých jsme najeli na tréninkový režim. Příprava byla sice krátká, ale my hráči to kvitujeme. Už se těšíme na zápasy.

Co čekáte od Sparty?

Sparta posílila. Ale my taky, navíc se nám vrátili marodi. Myslím, že to bude zajímavé utkání, snad ho zvládneme.

Pražané v zimě přivedli čtyři cizince. Očekáváte jiný tým, než na podzim?

Asi ani tolik ne. Hráli jsme s nimi na podzim a víme, jak se chtějí prezentovat, i co po nich chce trenér Priske. Možná budou mít jiné rozestavení, ale jinak se toho moc nezmění.

Může pro vás souboj se Spartou určit ráz celého jara?

Těžko říct. Pokud vyhrajeme, tak nás to může nakopnout, ale i kdybychom utkání nedej bože nezvládli, tak se nic neděje. Pořád je to Sparta, můžeme získat jen plusové body.

Jak vnímáte neustálé spekulace okolo ochodu Mojmíra Chytila do Slavie?

My jsme o všem věděli už dávno předtím, než se o tom začalo psát. Nemyslím, že bychom to nějak vnímali. Myslím, že on je dobře nastavený a připravený na jakoukoliv situaci, která může přijít.

Pokud by odešel, změní se v Sigmě vaše pozice?

To je otázka na trenéra. Myslím si ale, že se mnou počítá spíš na desítku.

Sigma během zimy získala Jakuba Přichystala, se kterým jste působil dříve v Brně. Jste rád, že vám přišel další kamarád?

Jasně, určitě. Je to super i pro něj, jsme tady dva a on tak má lehčí aklimatizaci. Ale ta by byla v pohodě, i kdybych tady nebyl. Vím to z vlastní zkušenosti, kabina mě vzala rychle mezi sebe, šatna je tady skvělá.

Jak moc vám pomůže příchod hosta ze Sparty Jana Fortelného?

Známe se z mládežnických reprezentací. Z ročníku 99 je nás tady hodně, zapadl k nám super. Je to skvělý hráč a já věřím, že nám na jaře hodně pomůže.

V Olomouci jste rok. Posunul jste se za tu dobu hodně dopředu?

Určitě. Posunul mě hlavně trenér. Byl to super rok, vidím jen samá pozitiva. Věřím, že teď se nám povede udržet první skupinu.

Nemrzí vás, že jste během podzimu nedal více gólů?

I když se má role trošku změnila, tak jsem čísla čekal lepší. Klidně jsem mohl mít o dva nebo tři góly víc, z toho jsem zklamaný. Snad se na jaře střelecky zvednu.

Autor: resp Foto: SK Sigma Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*