Granát zranil v Březině tři vojáky, jednoho těžce. Incident vyšetřuje vojenská policie

Ilustrační obrázek

(Aktualizováno)

Při výcviku v hodu granátem ve vojenském prostoru Březina u Vyškova utržili se zranili tři vojáci, jeden z nich těžce. Vážně zraněného dopravil vrtulník ve stabilizovaném stavu do Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích. Jeden z lehčeji zraněných byl propuštěn domů. Vojenská policie provádí vyšetřování. Informaci uvedl Tomáš Maruščák z tiskového oddělení generálního štábu.

Případ vyšetřuje vojenská policie

“Tři vojáci byli dnes po poledni zraněni při výcviku v hodu granátem ve Vojenském výcvikovém prostoru Březina. Jeden z vojáků byl zraněn těžce, do Fakultní nemocnice Brno byl letecky transportován ve stabilizovaném stavu,” uvedl Maruščák. Mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová na informovala, že dva další s lehčími až středně těžkými zraněními byli převezeni do Vojenské nemocnice Brno. “Událost je předmětem šetření Vojenské policie. Armáda rodinu těžce zraněného vojáka vyrozuměla,” dodal Maruščák.

Jeden z vojáků byl propuštěn domů

Voják lehce zraněný při pondělním výcviku v hodu granátem ve vojenském újezdu Březina u Vyškova byl propuštěn do domácí péče. Vážně zraněný voják je po operaci ve stabilizovaném stavu. Třetí voják se středně těžkým zraněním podstoupí v nemocnici další vyšetření. Informaci dnes (22. 10., pozn. red.) uvedl Tomáš Maruščák z tiskového oddělení generálního štábu.

Podobný incident se stal před dvěma lety

Výbuchem munice se armáda zabývala i v září 2017, při incidentu tehdy zemřel ve vojenském areálu ve vyškovských Dědicích jeden člověk. Druhý utrpěl zranění oka. Podle vyšetřování za tehdejší explozi v budově Jugo mohla neodborná manipulace s municí. Neštěstí se odehrálo ve veřejnosti nepřístupných sklepních prostorách, které využívala Vojenská policie. Trestní stíhání vyšetřovatelé odložili, protože hlavní podezřelý při explozi zemřel. Podle tisku vybuchl granát.

Vojenský újezd Březina leží nedaleko vyškovské vojenské akademie, která jej používá k výcviku. Vznikl v roce 1951 na území dosavadního vojenského tábora Dědice, zřízeného v roce 1936. Téměř celé území vojenského újezdu vyjma vojenských areálů je zalesněné.

Zdroj: ČTK, foto: Pixabay

Související články

Přečtěte si  Otevírá se moderní aquacentrum v Kyjově. Kromě bazénů nabízí také tobogán, saunový svět a relaxační zónu

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*