Hasiči zasahují u velkého požáru komerčních objektů v Otrokovicích

Hasiči zasahují od středečního rána u požáru v budove takzvaného “starého obchodního domu” na třídě Tomáše Bati v Otrokovicích na Zlínsku. Vyhlášen byl nejvyšší stupeň poplachu. Po čtyřech hodinách zvládli zasahující hasiči požár dostat pod konrolu a zabránit jeho dalšímu šíření. Během zásahu se jeden hasič zranil. Příčina celkové náklady na škody zatím nejsou známy. Policie vyzvala lidi, aby si zavřeli okna a nevětrali. Dodávky elektřiny byly na několika místech přerušeny.

Zásah je pro hasiče vzhledem k počasí velmi náročný. Byl zřízen štáb velitele zásahu . Lokalizace události byla ohlášena před půl desátou hodinou dopolední (lokalizace znamená, že se již požár dále nešíří).

V průběhu zásahu se popálil jeden ze zasahujících hasičů a byl převezen do nemocnice. Na místo byla povolána jednotka s dronem z Vyškova pro komplexnější pohled v výšky na celý prostor požářiště. U události zasahují i příslušníci chemické laboratoře z Frenštátu pod Radhoštěm, kteří měří koncentraci škodlivin v ovzduší. Na místě se nachází vyšetřovatel požáru.

V tuto chvíli se na místě události nachází 38 jednotek, 200 hasičů a 67 kusů hasičské techniky.

Autor: red Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*