Hlavní přístupová trasa na Masarykovo náměstí v Jihlavě je uzavřena, dělníci začali s opravami

Na dolní Masarykovo náměstí se dá dostat z Křížové ulice, a to dočasně zprůjezdněnou silnicí kolem radnice za Priorem. Pěší průchod Znojemskou ulicí je zachován.

Část Znojemské ulice, která vede na Masarykovo náměstí, obsadili dělníci. Uzavřena bude zřejmě deset dní. Důvodem je oprava silnice, která se v křižovatce propadá. Předpokládané náklady na rekonstrukci jsou zatím odhadnuty na 1,5 milionu korun.

Na dolní Masarykovo náměstí se dá dostat z Křížové ulice, a to dočasně zprůjezdněnou silnicí kolem radnice za Priorem. Trasu může využít také zásobování, které míří do Znojemské ulice. Pěší průchod je tam zachován. 

Kvůli uzavření ulice jsou změněny trasy některých linek MHD. Z Masarykova náměstí jsou odkloněny na ulici Hradební, Dvořákovu a Tolstého. Dopravní podnik pro cestující vytvořil výlukové jízdní řády. V ulici Dvořákova se navíc kvůli náhradním zastávkám jezdí ve zúžených pruzích.

Pro lepší cestování nasadil dopravní podnik do ulic bezplatnou linku X, která pendluje mezi Chlumovou a Masarykovým náměstím.

Veškeré podrobnosti k letním omezením dopravy v centru Jihlavy najdete na stránkách Letní omezení dopravy v centru Jihlavy.

Autor: red Zdroj a foto: Město Jihlava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*