Hokej na lopatkách. Domácí sezona definitivně skončila

ilustracni snimek zdroj: envato.com

Play off hokejové Tipsport extraligy nezačne ani bez diváků. Hokejoví činovníci zareagovali na vládou vyhlášený nouzový stav a rozhodli o ukončení všech soutěží. Hokejový mistr se letos nevyhlásí. Do extraligy postupuje Motor České Budějovice, sestupuje Kladno.

Vláda dnes přijala nouzový stav, který bude platit měsíc. Během té doby není možné pořádat hokejové akce, přičemž totéž platí i po 29. březnu, bylo tedy rozhodnuto o ukončení aktuálního ročníku Tipsport extraligy,” informuje tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

Spadlo Kladno, Liberec mistrem nebude

Hokejová extraliga, na rozdíl od některých jiných soutěží, má situaci jednodušší v tom, že ještě před vyhlášením vládních opatření byla řádně dohrána základní část. Jednoznačně tedy sestoupilo Kladno. Z jelikož nezačne play off, nebude vyhlášen nový mistr – vítěz Masarykova poháru 2020.

Třetím našim zástupcem v příštím ročníku Ligy mistrů bude velmi pravděpodobně třetí tým po základní části TELH, tedy pražská Sparta. Sportovní cestou si start vybojovali hokejisté Liberce a Třince.

Motor do extraligy

Včerejší zasedání výkonného výboru Českého hokeje zrušilo také další program Chance ligy. Do extraligy postoupí Motor České Budějovice, který v Chance lize s přehledem vyhrál základní část.

Postupující ze třetí nejvyšší soutěže zatím neurčen

Nejasná je zatím situace ohledně postupujícím ze třetí nejvyšší soutěže. V napětí zůstávají vítězové jednotlivých skupin, kteří se mají utkat dvoukolově systémem každý s každým o jednu postupovou vstupenku do Chance ligy. Kvalifikace za účasti ambiciózních týmů Vrchlabí, Šumperka a Kolína měla začít v neděli. Utkání však byla zrušena a situace se bude teprve řešit.

Končí také soutěže žáků juniorů a žen

Výkonný výbor Českého hokeje včera zrušil také veškerý program juniorů dorostenců i žáků. Nedojde tedy na play off DHL Superpoháru ani na další chystané bitvy. Výkonný výbor Českého hokeje uložil krajským a okresním výkonným výborům, aby stejně postupovaly v případě soutěží, které řídí ve vlastní působnosti.

Pokračovat nebudou ani soutěže žen. Finále play off mezi Příbramí a Karvinou zůstane nedohrané, 2:0 na zápasy vedly hokejistky Příbrami.  Jak hokej.cz informoval Martin Loukota z Českého hokeje, dohrána nebude také baráž o nejvyšší soutěž.

Přečtěte si  Na jubilejním dvacátém ročníku motocyklového závodu Slovácký okruh padl traťový rekord

Zdroj: Český svaz ledního hokeje

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*