Hokejisté Třince udolali Kladno bez Jágra až po nájezdech

trinec-kladno-12-18

Hokejisté Třince zdolali doma v utkání 27. kola extraligy Kladno 2:1 po nájezdech a porazili Rytíře i potřetí v sezoně. Úřadující mistr vyhrál v tomto ročníku rozstřel vůbec poprvé, rozhodl ho Ondřej Kovařčík. Hosté nastoupili i po reprezentační přestávce bez svého lídra Jaromíra Jágra. Jejich jediný gól dal Brady Austin, který je v extralize s osmi góly nejlepším střelcem mezi obránci.

Nebyl to úplně učesaný hokej, spíš ubojovaný. Kladno přijelo bránit, nemohli jsme se moc prosadit. Opticky jsme možná byli první dvě třetiny víc na puku, ale ve třetí Kladno přidalo, párkrát nám docela zatopilo. Ale nakonec jsme to nějak ubránili, i ta oslabení. V této situaci, kdy to moc nelepilo, jsme za dva body rádi,” uvedl brankář Jakub Štěpánek, který chytal za Třinec poprvé v sezoně. Na druhé straně si odbyl premiéru Hovorka, který nastupoval při velké marodce Kladna (Jágr, Réway, Valský, Stach) v elitním útoku.

Obhájci titulu toužili odčinit dva dny starou prohru s Brnem a jejich aktivita vyústila gólem Stránského. S 12 brankami nejlepší střelec Ocelářů v sezoně si po dlouhém obléhání Godlovy branky vybruslil mezi kruhy a otevřel skóre. Kladno se v úvodní třetině na nic vážného nezmohlo.

Viděli jsme, jak tady uspělo Brno s aktivní hrou, a chtěli jsme hrát stejně. Ale ztráceli jsme zbytečně puky, Třinec nás přehrával,” uznal trenér Kladna David Čermák, který ve čtvrtém utkání za sebou nemohl využít Jágra. “Říká, že ho tahá v místech, kde nikdy zraněný nebyl. Na led chodí, připravuje se, ale zatím to není stoprocentní, proto zatím nechtěl naskočit do zápasu,” upřesnil.

Třinec měl ještě v úvodu prostředního dějství dvě slibné šance ke zvýšení, ale zmrazil je Austin. Kanadský bek podpořil rychlý protiútok a vyrovnal razantní střelou zpoza levého kruhu k bližší tyči. Vrátit domácím vedení mohl Musil, ale v přečíslení čtyři na dva zasáhl maskou Godla. Zahanbit se nenechal ani Štěpánek, který chytil gólovku Hovorkovi.

Třinec, který v předchozích vzájemných zápasech porazil Kladno 6:2 a 7:1, začal třetí třetinu nepřesnostmi. Štěpánek ale kryl další šanci Hovorky a levým betonem i únik Austina. Následně Ondřej Bláha z dorážky přestřelil odkrytou branku. Nováček soutěže poté promarnil dvě přesilové hry.

Domácí se trápili, jejich elán z úvodu se vytratil po inkasované brance a v závěru základní hrací doby se na jejich hlavy snášel z tribun i pískot.

Nešli jsme do Třince s žádnou poraženeckou náladou, že tu dostaneme náklep. Jeli jsme sem vyhrát a mrzí mě, že se to nepovedlo. Beru to i trochu na sebe. Měl jsem tutovky, mohl jsem dát góly, kvůli kterým jsem do Kladna přišel,” prohlásil Hovorka.

Kladno v prodloužení tlačilo

Kladno mělo v prodloužení navrch, jenže nic nevymyslelo ani v přesilové hře. “Chyběla tam finální nahrávka. Moc jsme přidržovali puk nebo jsme to jednoduše měli nepřipravené, takové syrové. Ale je pravda, že jsme … přesilovky trénovali jen pět na čtyři, ne čtyři na tři. Může to být i tím. Vylepšíme to a budeme dávat góly,” dodal Hovorka.

Před rozstřelem bylo jasné, že ho jedno z mužstev vyhraje poprvé. Oceláři měli bilanci 0:3, jejich soupeř k nim nastoupil poprvé v sezoně. Domácí vedli po střelách Stránského a Szturce, Kladno vyrovnalo shodně zásahy mezi betony, když se prosadili O’Donnell a Hovorka. V pátém kole rozhodl přesnou ranou do růžku Ondřej Kovařčík.

Třinec vyhrál z posledních osmi utkání teprve potřetí. “Chybí nám asi nějaká zápasová pohoda. Na tréninku góly padají celkem dost, ale v zápase to je takové nervózní. Nevím proč. Jsme rádi i za dva body, Kladno hrálo výborně,” řekl Stránský.

Ohlasy trenérů po utkání

Marek Zadina (Třinec): V první třetině jsme si vypracovali spoustu šancí, kdybychom dali dva tři góly, věřím, že bychom soupeře zlomili. Ale ty góly jsme nedali. Ještě ve druhé třetině jsme měli šance, parádně ujel Martin Adamský, bohužel z protiakce jsme inkasovali. Postupem času se vkrádala do hlav našich kluků nervozita a herní nepohoda. Prožívali jsme ke konci zápasu hodně těžké okamžiky, hráli jsme oslabení, která kluci ubránili. Výborně zvládli oslabení i v prodloužení. Nemůžu jim vytknout, že by nechtěli a nemakali. Nějaká herní nepohoda tam je, ale pramení z toho, že se na branky nadřeme a nepadají nám. Ale kluci odvádí dobrou práci a poprali se s tím dobře. Jsme rádi za dva body.”

David Čermák (Kladno):První třetina se nám vůbec nepovedla. Viděli jsme, jak tady uspělo Brno s aktivní hrou a chtěli jsme hrát stejně. Ale ztráceli jsme zbytečně puky, Třinec nás přehrával. Od druhé třetiny jsme začali hru trošku srovnávat a měli jsme několik brejkových šancí. Ve třetí třetině jsme měli šancí více, hráli jsme i přesilovky, ale nevyužili jsme je. Ještě v prodloužení jsme dostali přesilovku čtyři na tři, ale sehráli jsme ji špatně a na penalty byl Třinec lepší. Jaromír Jágr má asi pro něj divné zranění. Říká, že ho tahá v místech, kde nikdy zraněný nebyl. Na led chodí, připravuje se, ale zatím to není stoprocentní, proto zatím nechtěl naskočit do zápasu.”

Třinec – Kladno 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 14. M. Stránský (Marcinko), rozh. nájezd O. Kovařčík – 23. Austin (J. Strnad, Redlich). Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Diváci: 4 609

HC Oceláři Třinec: Štěpánek – Roth, Gernát, M. Doudera, D. Musil, Kundrátek, Zahradníček, Haman – Szturc, Marcinko (A), M. Stránský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Martynek, Novotný, Adamský (C) – Hrňa, Polanský, Dravecký (A).

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka (A), Zajíc – Hovorka, Machač, Bílek – O´Donnell, T. Kaut (A), Hajný – Redlich, Melka, J. Strnad (C) – O. Bláha, Zikmund, Š. Bláha.

Autor: resp Zdroj: ČTK Foto: HC Oceláři Třinec:L.Filipec