JazzFest začne až na podzim. Prestižní festival přesouvá všechny koncerty

JazzFestBrno
Na JezzFestBrno každý rok zavítají největší hvězdy jazzové scény. Před dvěma lety to byl třeba držitel devíti ceny Grammy Winston Marsalis.

Pořadatelé prestižního jazzového festivalu JazzFestBrno se rozhodli přesunout termíny všech koncertů letošního ročníku. Učinili tak v souvislosti se stále platným zákazem hromadných akcí a nejistou situací ohledně mezinárodního cestování v nejbližších měsících. Žádný koncert se v původně plánovaném festivalovém termínu od 15. března do 9. června neuskuteční, informovali pořadatelé v tiskové zprávě.

Festival chystá restart na září

„Nemíníme se v momentální situaci vzdát a letošní koncerty paušálně zrušit. Jednáme s managementy umělců o náhradních termínech. Většina z původně plánovaných koncertů ročníku 2020 tak proběhne letos na podzim či v roce 2021,“ řekl umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

Přesun se týká i doprovodného programu v podobě workshopů JazzFestBrno dětem. Jedinou akcí, kterou se pořadatelé zatím rozhodli zrušit, je koncert studentů Katedry jazzové interpretace JAMU.

Pořadatelé postupně oznamují nové termíny koncertů

Příznivci festivalu si podle organizátorů mohou už nyní do diářů zapsat čtyři nové koncertní termíny„Realizace koncertů v těchto náhradních termínech bude samozřejmě rovněž závislá na aktuálních vládních opatřeních u nás i v zahraničí. My vše připravujeme na podzimní restart ročníku 2020 a nezbývá nám než věřit, že kulturní akce budou v té době již povolené,“ dodává Spilka.

Náhradní termíny dalších koncertů zveřejní pořadatelé v součinnosti se společností GoOut, která zajišťuje prodej vstupenek, v nejbližších týdnech. Všechny doposud zakoupené vstupenky zůstávají nadále v platnosti.

Zdroj a foto: JazzFestBrno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*