Jihlava bude v Prostějově obhajovat těžce vydobytou pozici v druhé fotbalové lize.

FC Vysočina Jihlava vs 1. SK Prostějov

Prostějov je v dobré formě a stoupá tabulkou. V posledních dvou zápasech získal šest bodů, když porazil Žižkov a uspěl i v Hradci Králové. Na domácí půdě vyzve FC Vysočinu, která dosud v druhé lize předvedla slušné výkony. Díky nim se drží na třetí příčce tabulky s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Pardubice. Těžce vydobytou pozici chce udržet. Moravský duel proběhne v sobotu 2. listopadu netradičně od 13:15 v přímém televizním přenosu.

Prostějov se dere kupředu

Tým z Hané měl po deseti kolech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pouze osm bodů, ovšem poslední dvě ligová dějství jeho bilanci výrazně zlepšila. Tým kouče Oldřicha Machaly nejdříve vybojoval cennou výhru 2:1 nad Viktorií Žižkov a v neděli ve stejném brankovém poměru šokoval tříbodovým ziskem na půdě favorizovaného Hradce Králové. Prostějovští tak do sobotního utkání proti Jihlavě nastoupí notně povzbuzení a s cílem potvrdit výhru s Votroky. Opřít se mohou jak o velmi zkušené borce ve své sestavě (Polák, Schuster, Kroupa, Janíček), tak i o sílu v domácím prostředí. Na podzim zde utrpěli porážku pouze v duelu proti Vlašimi. Na svém stadiónu dokázali přehrát Vyšehrad, Varnsdorf a již zmíněný Žižkov. Bod získali z duelů proti Třinci, Chrudimi i letos velmi silným Pardubicím.

Trenéři se dobře znají z hráčských let

Jihlavský kouč Radim Kučera v nedávné minulosti patřil k pilířům olomoucké obrany. Stejně jako jeho prostějovský protějšek Machala. „Odehráli jsme toho spolu dost, tři nebo čtyři roky. Zažil jsem s ním pěkné chvíle, dodnes jsme kamarádi. Velice dobře se známe, což ostatně platí i ve vazbě k Pepovi Muchovi, takže sobotní utkání pro nás bude hodně prestižní.“

Jihlava nepodceňuje soupeře

„V Prostějově se vždycky hrál dobrý fotbal a vychovávali tady kvalitní fotbalisty. Naše zápasy, když jsem nastupoval za Sigmu, byly vždy vyhecované. V sobotu nás čeká nepříjemný a zkušený soupeř s dobře poskládanou sestavou. Prostějov je doma velmi důrazný a nepříjemný. Je tam horká půda a jsou schopní zde body sbírat. Navíc budou nabuzení posledními výsledky. Výhru z Hradce nijak nesnižuje ani fakt, že Votroci nastoupili oslabení o některé hráče,“ upozornil trenér Kučera.

“Respektujeme sílu soupeře a náročnost II. ligy, kterou dokumentovaly nejen výsledky posledního kola. Určitě se tedy nebudeme zlobit, pokud se z Prostějova nebudeme vracet s prázdnou a prodloužíme naši aktuální sérii neporazitelnosti,“ dodal.

Vzájemná bilance FC Vysočina Jihlava – 1. SK Prostějov

8 utkání:  3 – 2 – 2  9:9 / doma: 3 – 1 – 0  5:2 / venku: 1 – 1 – 2  4:7

Tipujte, kdo uspěje v duelu 1. SK Pardubice – FC Vysočina Jihlava

  • FC Vysočina Jihlava (100%, 2 Hlasů)
  • 1. SK Pardubice (0%, 0 Hlasů)

Počet hlasujících: 2

Nahrávání ... Nahrávání ...

Zápasy týmů z Moravy a Slezska – 14. kolo 2. ligy

01. 11. 17:00MFK Vítkovice – FK Varnsdorf
01. 11. 19:00FC Zbrojovka Brno – FC Slavoj Vyšehrad
02. 11. 10:15FK Dukla Praha – SK Líšeň
02. 11. 10:15FK Baník Sokolov – FK Fotbal Třinec
02. 11. 13:151.SK Prostějov – FC Vysočina Jihlava

Zdroj a foto: FC Vysočina Jihlava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*