Jihlava požaduje opakování baráže

Sporné výroky rozhodčích v barážových utkáních vzbudily emoce.
Sporné výroky rozhodčích v barážových utkáních vzbudily emoce.

Zástupci fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava se po barážovém dvojutkání s Karvinou tvrdě vymezili proti počínání rozhodčích a vyzvali komisi rozhodčích i vedení svazu k ráznému prošetření a vyvození důsledků, včetně personálních. S postojem, který k tomuto problému vrcholní činovníci svazu i komise rozhodčích zaujaly však nejsou spokojeni a požadují ráznější kroky včetně opakování utkání.

Komise rozhodčích přijala na svém zasedání opatření, na jejichž základě nezařadila na listinu rozhodčích pro ročník 2019/2020 oba hlavní rozhodčí barážového dvojutkání FC Vysočina Jihlava – MFK Karviná. Současně zástupci komise vyjádřili lítost nad průběhem baráže a nad tím, že klub z Jihlavy zřejmě nepostoupil do první ligy díky chybám rozhodčích.

Osobní odpovědnost však zástupci komise odmítli. Místopředseda VV FAČR Roman Berbr v podstatě řekl, za problémy může asociace ligových klubú (LFA) nenasazením videa. Předseda výkonného výboru fotbalové asociace Martin Malík pak označil reakci Jihlavy za nekonstruktivní a hysterickou.

Vedení FC Vysočina Jihlava vydalo dnes k celé situaci nespokojené vyjádření: “Náš klub bude iniciovat setkání majitelů klubů a bude iniciovat kroky směrem k řešení vznesených otázek týkajících se komise rozhodčích a její práce. Současně chceme debatovat o krocích k zajištění nezávislosti komise a posílení kontroly klubů nad její nezávislostí (viz. například člen komise, který deleguje rozhodčí, by mohl být navržen kluby apod.)

Řešením by bylo opakování baráže

Náš klub také podal řídícímu orgánu soutěže podnět k tomu, aby zvážil nařízení opakování obou utkání baráže, popřípadě pouze odvetného utkání v Jihlavě, což by byl nepochybně krok, který by mohl získat důvěru veřejnosti v regulérnost soutěží a pomohl by ke spravedlnosti,” stojí dále ve vyjádření FC Vysočina Jihlava.

Autor: red, FC Vysočina Jihlava Foto: FC Vysočina Jihlava

Související články

Přečtěte si  Isabella vzdala soutěž Miss, aby si z Třebíče do Turecka dojela pro světové zlato

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*