Jihlava se rozloučí s Horáckým stadionem, přijede i Sáblíková a Krpálek

Martina Sáblíková bude jednou z hvězd velkého finále Horáckého stadionu.

Horácký zimní stadion v Jihlavě dlouhá léta sloužil místní Dukle. V blízké budoucnosti jej nahradí nová aréna. Připravuje se rozlučka s bývalým stadionem, na které nebudou chybět sportovní hvězdy jako Dominik Hašek, Lukáš Krpálek či Martina Sáblíková.

Sportovní hvězdy se budou s bývalým Horáckým zimním stadionem loučit v poslední den provozu 30. dubna. Akce “Grand finále – díky legendo” bude jednou z největších na stadionu a nejen tam – doprovodné aktivity budou také v parku Smetanovy sady, do kterého se brány otevřou již v pravé poledne.

V dubnu totiž vyprší klubu HC Dukla Jihlava licence na provozování CZ LOKO Arény. Zároveň nyní probíhá výběrové řízení na dodavatele demoličních prací a následné stavby nové Horácké multifunkční arény.

O plánované Horácké multifunkční aréně včetně vizualizací jsme podrobně psali zde.

“Něco starého končí a něco nového začíná. A Dukla se chce s tím starým rozloučit se vší důstojnosti, která bývalému Horáckému zimnímu stadionu náleží,“ uvedl jednatel HC Dukla Jihlava Bedřich Ščerban, který se tentokrát místo pořadatelských míst postaví na led mezi vzácné hosty, kteří si v rámci akce odehrají exhibiční západ.

Na ledu proti sobě stanou kromě zmíněných legend i Viktor Ujčík, Patrik Augusta, Oldřich Bakus nebo novodobá legenda Tomáš Čachotský. Bruslařský um si při zápase procvičí také olympijský medailista Lukáš Krpálek. Kromě něj bude mezi vzácnými hosty také rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Celou akci bude moderovat herec Jakub Kohák, který se odmlčí na koncerty kapel Třetí třetina a Divoký Bill. V odpoledním programu se uskuteční kromě autogramiády také křest knihy Oldy Válka.

K dostání budou vzpomínkové dresy i nové pivo

Na rozlučce s bývalým stadionem bude možné poprvé ochutnat nové pivo pivovaru Ježek nazvané symbolicky Dukla. „Bude to prémiové dvanáctistupňové pivo. Protože Dukla má dvanáct titulů mistrů ČR a všechny slavila na tomto stadionu,“ doplnil Ščerban. Fanoušci budou mít také možnost koupit si na místě speciální vzpomínkové propagační materiály, například dresy, mikiny, trička, polštáře či hrníčky.

Prodej vstupenek byl spuštěn v úterý 1. března dopoledne a je očekáván opět velký zájem. Lístky lze koupit na webu jihlavské Dukly, kde je zveřejněn i kompletní program akce.

Přečtěte si  Uplynulo 92 let od úmrtí Tomáše Bati: Památník nabízí komentované prohlídky zdarma, město Zlín připravuje pietní akt

Zdroj: město Jihlava, HC Dukla Jihlava, foto: martina-sablikova.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*