Jihlava v krizi podrží Duklu i Vysočinu. Dostanou miliony

Krize ve sportu spojená s koronavirem poškodila celý sport. Jihlava se rozhodla svým velkým městským klubům pomoci.

Vedení Jihlavy schválilo pomoc hokejové Dukle i fotbalové Vysočině. Kvůli pandemii koronaviru totiž oba kluby přicházejí o miliony. “Město svůj klub ani stadion nechce nechat na holičkách,” uvedl tiskový mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk.

Město pomůže pokrýt výpadky

Hokejisté dostanou dar 1,5 milionu korun, fotbalisté FC Vysočina 2 milionu, usnesli se zastupitelé Jihlavy.

Jihlavští hokejisté zatím přišli nejméně o 4,3 miliony korun. Dar od města, který schválili zastupitelé, Dukle Jihlava pomůže překonat následky pandemie. Fotbalistům FC Vysočina město pomůže dvoumilionovou dotací pokrýt ztráty stadionu.

“Oba kluby mají velké problémy kvůli pandemii. Buď se neodehrály soutěže, popřípadě odehrály omezené, co se týče diváků. O HC Dukla Jihlava se jednalo už v květnu. FC Vysočina nemá prostředky na provoz městského stadionu, který je v majetku města Jihlavy,” vysvětlil náměstek jihlavské primátorky Petr Ryška.

I přes veškerá úsporná opatření, kdy na výdajích dokázala Dukla Jihlava ušetřit asi 2,2 mil. korun, se klubu nepodaří dosáhnout vyrovnaného hospodaření. Dukla musela kvůli nemoci COVID-19 uzavřít v březnu všechna sportoviště a obě ledové plochy.

Už květnové jihlavské zastupitelstvo schválilo pomoc klubu, ale nebylo jasné, jakou formou bude vhodné peníze poskytnout.  Zastupitelé dnes rozhodli, že půjde o formu daru.

Zdroj: město Jihlava, foto: HC Dukla Jihlava

Doporučujeme

                

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*